Yükleniyor...

YouTube’dan Kripto Para Yayınlarına Bir Sansür Daha!

Kripto para odaklı yayınlar yapan Youtuber Sunny Decree, canlı yayın akışının Youtube'un "zararlı ve tehlikeli" politikasını ihlal ettiğine dair bir uyarı aldığını ve bu nedenle kesildiğini ifade etti.

youtubedan kripto para yayinlarina bir sansur daha

Kripto para odaklı yayınlar yapan Youtuber Sunny Decree, canlı yayın akışının Youtube’un “zararlı ve tehlikeli” politikasını ihlal ettiğine dair bir uyarı aldığını ve bu nedenle kesildiğini ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sunny Decree, bu hafta sonu yayınladığı canlı yayın erişimi aniden kesilerek, Youtube tarafından hedeflenen en son Youtuber oldu. Canlı yayın akışının kesilmesiyle beraber Youtube, popüler isme “zararlı ve tehlikeli” politikasını ihlal ettiğine dair bir uyarı verdi.

Youtuber, 5 Eylül’de yayınladığı tweet’e göre, ikinci bir ihlal alması halinde hesabının bir hafta boyunca askıya alınacağına dair uyarıldığını ifade etti.

Youtube Baskısını Sürdürüyor

Canlı yayının tam olarak hangi bölümünün Youtube politikalarını ihlal ettiği açık olmasa da bu, platformun daha önce kripto para ile ilgili içerikleri ilk kez hedef gösterdiği olay değil. Aslında, Sunny’nin kanalı, Aralık 2019’da Youtube’un bir dizi kripto Youtuber ile ilişkili hesaplardan içeriği aniden temizleyen bir video silme çılgınlığı başlatmasından da etkilenmişti.

O zamandan bu yana, birçok Youtuber’ın hesaplarına erişim engellendi, videolar silindi ve hatta Crypto.com’un hesabını kapatması da dahil olmak üzere, bir dizi olay yaşanmıştı.

Mart ayında da Youtube’un bir başka tanınmış kripto para yayıncısı olan Ivan on Tech’i yasakladığı bildirilmişti Yine, kanala erişim nispeten hızlı bir şekilde geri açılmıştı.

Youtube Neden Bu Kanalların Peşinde?

Sorun şu ki, izleyicileri kötü niyetli amaçlarla hedefleyen ve bunun için kripto paralarla alakalı içerikleri kullanan oldukça fazla Youtube kanalı ve videosu var. Örneğin, kripto para birimi “hediye” dolandırıcılıkları, platformu sahte ve bedava token verme vaatleriyle doldurmaktadır.

Bu videoları izleyenler, kendilerine iki kat geri gönderileceği vaadiyle kripto para birimini bir adrese göndermeye teşvik ediliyor. Ancak, saldırgan sadece paraları saklıyor ve asla geri vermiyor. Youtube da bu gibi dolandırıcılıkların önüne geçme adına kripto para birimleriyle alakalı yayınların engellendiğini ifade ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x