Yükleniyor...

Yuga Labs’ın Metaverse Projesi Otherside NFT’leri Saatler İçinde Tükendi

Otherside metaverse projesi, mevcut 55.

otherside nft yuga labs bored ape

Otherside metaverse projesi, mevcut 55.000 Otherdeed arazi NFT’sinin tamamını, halka açık satışın başlamasıyla üç saat içinde sattı. Otherside’ın resmi Twitter hesabına göre, yatırımcılar yalnızca ApeCoin kripto para birimiyle tüm NFT’leri topladı.

Mint fiyatı 305 ApeCoin’di ve bu mint edildiği sırada yaklaşık 5800 dolara denk geliyordu. Bu arada alıcılar, Müşterini Tanı (KYC) doğrulamasını geçmek zorunda kaldı ve kripto cüzdanlarını projenin web sitesinde önceden onayladılar.

NFT’ler, alıcılara, popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT koleksiyonlarının yaratıcısı olan Yuga Labs tarafından geliştirilen blok zinciri tabanlı bir sanal dünya olan Otherside metaverse’de arazi talep etme hakları verecek. Mint’ten sonra ayrıca BAYC ve MAYC sahipleri de 21 günlük süre boyunca bedelsiz arsa talebinde bulunabilecekler.

27.000’den fazla kullanıcı, toplam 100.000 basılmış 55.000 kullanılabilir Otherdeed NFT’yi satın aldı. Kalan 45.000, mevcut BAYC ve MAYC NFT sahiplerine airdrop olarak dağıtılacak.

Gas Savaşı Yaşandı

Öte yandan Otherdeed mint’i Ethereum blok zincirindeki gas ücretlerinin, Etherscan blok gezgini verilerine göre 8.000 GWEI’ye yükselmesine neden oldu. Bu, gas savaşından kaynaklandı: Birçok Ethereum kullanıcısının aynı anda NFT satın almaya çalıştığı ve ağın işlem ücretlerini kullanarak birbirinden daha fazla teklif verdiği bir durum. Bu tür teklifler, bugün olduğu gibi blok zincirindeki ücretlerin artmasına neden olabilir.

Twitter’da Ethereum geliştiricisi Foobar, Yuga Labs’ı gas savaşları için optimize edilmemiş akıllı bir sözleşme yazdığı için eleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner