Yükleniyor...

Yükselen Ethereum (ETH) Ağ Büyümesi Oldukça Olumlu

Ethereum (ETH) ağının büyüme oranı, son birkaç haftadaki ETH fiyatındaki önemli düşüşe rağmen belirgin bir şekilde artmakta.

Ethereum yukselen ag buyumesi

Ethereum (ETH) ağının büyüme oranı, son birkaç haftadaki ETH fiyatındaki önemli düşüşe rağmen belirgin bir şekilde artmakta. Bu durum Ethereum’un uzun vadeli görünümünün oldukça olumlu olduğunun göstergesi. Ocak 2020’den bu yana, Santiment’in Ethereum adresleri çizelgesi, dört ay içinde 40.000’den 70.000’e yükseldi ve bu da daha fazla kullanıcının Ethereum blockchain ağını kullandığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Herhangi bir blockchain ağı için, benzersiz adres büyümesi orta ve uzun vadeli büyüme için çok önemli bir temel faktördür. BKCM CEO’su Brian Kelly gibi yüksek profilli yatırımcılar, Ethereum ve Bitcoin dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinin fiyat trendini tahmin etmek için bu istatistiği sürekli olarak kullanırlar.

Kelly yaptığı açıklama;

“Bu, Ethereum’un umut vermeye devam eden uzun vadeli potansiyelinin önemli bir göstergesidir. Ağ büyümesi, her gün projenin ilgili ağında oluşturulan yeni adreslerin sayısını gösterir. Aslında, bu grafik kullanıcıların zaman içerisinde ağı benimsemesini göstermektedir ve bu grafik projenin ne zaman yükselişe geçeceğini veya düşeceğini belirlemek için kullanılabilir.” diye belirtti. 

Ethereum-ag-buyume-grafigi

2019’un sonlarından bu yana, Ethereum’u teminat olarak kullanarak merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarının kredilerin popülaritesindeki patlayıcı artış, ETH’ye olan talebi artırdı. DeFi piyasası, 12 Mart’ta Bitcoin fiyatının 3.600 $ ‘a kadar düştüğü kripto para piyasasının ani çöküşünden kurtulduktan sonra, Ethereum blockchain ağında 2020’nin ikinci yarısına doğru istikrarlı bir toparlanma görmesi bekleniyor. Defipulse.com verilerine göre, DeFi platformlarında yer alan toplam değer Mart ayının ortasından bu yana yaklaşık 1,2 milyar dolardan 600 milyon dolara geriledi.

Önümüzdeki aylarda kullanıcı sayısı DeFi platformlarında da yükselirse, Ethereum ağının genişlemesine ve protokoldeki benzersiz adreslerin sayısının artırmasına da neden olur. Ethereum’un fiyatının ve kripto para piyasasının geri kalanının, uzun bir yükseliş sağlamak için yeterli temel faktörlere sahip olup olmadığı bu sayede görülecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x