Yükleniyor...

Yükseliş Tahmininde Haklı Çıkan Analistten Endişe Uyandıran Bitcoin (BTC) Öngörüsü

Yatırım danışmanlığı şirketi Hedge Fund Telemetry'nin kurucusu Thomas Thornton, Bitcoin’in (BTC) Mart ayında 4.

Yükseliş Tahmininde Haklı Çıkan Analistten Endişe Uyandıran Bitcoin BTC Öngörüsü

Yatırım danışmanlığı şirketi Hedge Fund Telemetry’nin kurucusu Thomas Thornton, Bitcoin’in (BTC) Mart ayında 4.000 doların altına düştükten sonra gerçekleştirdiği muazzam iyileşmenin sonuna geldiğini söyledi.

Bitcoin’de (BTC) Geri Çekilme Bekleniyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Deneyimli trader, önde gelen kripto para biriminin ters sinyal vermesiyle bazı Bitcoin pozisyonlarından kâr elde ettiğini açıkladı. Ancak Bitcoin için geri çekilme bekleyen analist, BTC’nin 6.500 dolara kadar düşebileceğini ve bu seviyenin giriş için iyi bir seviye olabileceğini belirtti.

Thornton, olası trend geri dönüşlerini bildirmek için bir dizi fiyat noktasını izleyen TD Sıralı göstergesini kullanarak Bitcoin’in fiyat hareketini analiz ediyor. TD Sıralı ilkelerine dayanarak, 13 sayım geçerli trendde bir duraklama, bir geri çekilme veya geri dönüş bekliyor.

Sinyal, öncü bir gösterge tarafından destekleniyorsa daha güvenilirdir. Bitcoin’in şu anki durumunda, Thornton, varlığın momentumunun gücünü izleyen RSI’nın neredeyse aşırı satın alma bölgesinde olduğuna dikkat çekiyor. Teknik analist, 13 sayım ve neredeyse aşırı ısınmış bir RSI kombinasyonunu, Bitcoin’in geri çekileceğine dair açık gösterge olarak görüyor.

Geçen yılın Aralık ayında Thornton, BTC’nin 7.300 dolara ulaştıktan sonra ralli yapmaya hazır olduğunu söyledi. Tahmini, 12 Şubat 2020’de Bitcoin 10.412 dolara yükseldiğinde doğru çıktı.