Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa DeFi Haberleri Yükselişte Olan Bu 2 Altcoin İlk 10'a Yaklaşmaya Devam Ediyor!

Yükselişte Olan Bu 2 Altcoin İlk 10’a Yaklaşmaya Devam Ediyor!

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) rallisinin duraklama düğmesine basmasıyla, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü nihayet yükseliş anına kavuştu.

Aave (AAVE) ve Uniswap (UNI), son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 18.59 ve yüzde 9.36 oranında değer kazanarak CoinMarketCap‘te piyasa değerine göre ilk 10 kripto paraya iyice yaklaşıyor.

Ekran Resmi 2021 01 24 12.09.30

İki popüler DeFi token’ı Dan Larimer’ın bu ayın başlarında Block.one’dan aniden ayrılmasıyla iyileşme sürecine giren EOS’u geride bırakmayı başardı. Ayrıca Tezos (XTZ), Monero (XMR) ve Tron (TRX) gibi önde gelen kripto para birimlerini de geçtiler.

Otomatik piyasa yapıcısı Uniswap’in Eylül ayındaki sürpriz airdrop sırasında dağıttığı token’lar şimdi 10 dolara yaklaştı ve eğer hodl edildiyse şu anda neredeyse 4000 dolar değerinde kazanç sağlamış oldu.

25 Milyar Dolarlık Niş Bir Pazar

DeFi sektörünün büyümesi, geçtiğimiz yıl boyunca gerçekleşti. Ocak 2020’nin sonlarında, çeşitli merkezi olmayan finans protokollerinde kilitlenen toplam değer 1 milyar doların hemen altındaydı. DeFiPulse tarafından sağlanan verilere göre bu rakam şu anda 25 milyar doların oldukça üzerinde.

Screenshot 3 3Ethereum tabanlı borç verme protokolü MakerDAO, DeFi tacını kilitli 4,5 milyar dolarla elinde tutuyor ancak çok sayıda rakip kendisine oldukça yakın. Aave, Compound ve Uniswap 3 milyar doları geride bırakmış durumda.

Ekran Resmi 2021 01 24 12.16.09

Chainlink’te Durum Ne?

Merkezi olmayan oracle ara yazılımının arkasındaki token olan Chainlink (LINK), aynı zamanda şu anda en popüler kripto para birimlerinden birisi durumunda. Chainlink, 15 Ocak’ta Ağustos 2020’den bu yana ilk kez tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in zayıflığı, LINK’in daha yükseğe çıkmasını engellemedi ve oracle token, 23 Ocak’ta 25.5 dolarlık bir başka ATH’ye ulaştı.

Screenshot 4 1Bu patlayıcı hareketlerin arkasındaki olası katalizörlerden biri Grayscale’in LINK fonu duyurusu olabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar