Yükleniyor...

Yükselişte Olan Bu 2 Altcoin İlk 10’a Yaklaşmaya Devam Ediyor!

Bitcoin (BTC) rallisinin duraklama düğmesine basmasıyla, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü nihayet yükseliş anına kavuştu

2 altcoin

Bitcoin (BTC) rallisinin duraklama düğmesine basmasıyla, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü nihayet yükseliş anına kavuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aave (AAVE) ve Uniswap (UNI), son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 18.59 ve yüzde 9.36 oranında değer kazanarak CoinMarketCap‘te piyasa değerine göre ilk 10 kripto paraya iyice yaklaşıyor.

Ekran Resmi 2021 01 24 12.09.30

İki popüler DeFi token’ı Dan Larimer’ın bu ayın başlarında Block.one’dan aniden ayrılmasıyla iyileşme sürecine giren EOS’u geride bırakmayı başardı. Ayrıca Tezos (XTZ), Monero (XMR) ve Tron (TRX) gibi önde gelen kripto para birimlerini de geçtiler.

Otomatik piyasa yapıcısı Uniswap’in Eylül ayındaki sürpriz airdrop sırasında dağıttığı token’lar şimdi 10 dolara yaklaştı ve eğer hodl edildiyse şu anda neredeyse 4000 dolar değerinde kazanç sağlamış oldu.

25 Milyar Dolarlık Niş Bir Pazar

DeFi sektörünün büyümesi, geçtiğimiz yıl boyunca gerçekleşti. Ocak 2020’nin sonlarında, çeşitli merkezi olmayan finans protokollerinde kilitlenen toplam değer 1 milyar doların hemen altındaydı. DeFiPulse tarafından sağlanan verilere göre bu rakam şu anda 25 milyar doların oldukça üzerinde.

Screenshot 3 3Ethereum tabanlı borç verme protokolü MakerDAO, DeFi tacını kilitli 4,5 milyar dolarla elinde tutuyor ancak çok sayıda rakip kendisine oldukça yakın. Aave, Compound ve Uniswap 3 milyar doları geride bırakmış durumda.

Ekran Resmi 2021 01 24 12.16.09

Chainlink’te Durum Ne?

Merkezi olmayan oracle ara yazılımının arkasındaki token olan Chainlink (LINK), aynı zamanda şu anda en popüler kripto para birimlerinden birisi durumunda. Chainlink, 15 Ocak’ta Ağustos 2020’den bu yana ilk kez tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in zayıflığı, LINK’in daha yükseğe çıkmasını engellemedi ve oracle token, 23 Ocak’ta 25.5 dolarlık bir başka ATH’ye ulaştı.

Screenshot 4 1Bu patlayıcı hareketlerin arkasındaki olası katalizörlerden biri Grayscale’in LINK fonu duyurusu olabilir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x