Yükleniyor...

Yurtdışı Para Transferi için Akbank Direkt’e Ripple Resmen Eklendi

Akbank geçtiğimiz hafta Ripple ağı üzerinden yurtdışı para transferlerini başlattığını duyurmuştu.

Akbank Direkt Rİpple

Akbank geçtiğimiz hafta Ripple ağı üzerinden yurtdışı para transferlerini başlattığını duyurmuştu. Banka bugün, mobil uygulaması Akbank Direkt’i güncelleyerek Ripple ile yurtdışı para transferi işlemlerini tüm müşterilerinin kullanımına resmen sundu.

Akbank Direkt uygulamasını kullanarak artık yurtdışına Ripple ağı üzerinden hızlı bir şekilde para transferi yapmak mümkün. Ripple ile yurtdışı ödemeleri şu an için yalnızca Santander hesaplarına yapılabiliyor. Yeni bankaların ağa dahil olması durumunda listeye yeni bankaların ekleneceğinin altını çizelim.

Türkiye’deki bankacılık sektörü için önemli bir kilometre taşının aşılmasına öncülük eden Akbank’ın diğer Türk bankalarına örnek olması bekleniyor. Şu anda Akbank Ripple’ın RippleNet ağına üye olan tek Türk bankası. Ripple ağının sınırötesi ödemelerde giderek yaygın bir şekilde kullanılmaya başlaması da son derece önemli.

Tüm bunların yanısıra Akbank’ın yan kuruluşlarından AkÖde’nin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) ödeme hizmetleri sunmak ve dijital para ihraç etmek üzere dijital para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni aldığını da hatırlatalım.

Kripto paraların ve özellikle Blockchain teknolojisinin sunduklarının geleneksel finans sistemine yavaş yavaş giriyor olması kripto topluluğu tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Özellikle Ripple’ın bu konuda öncü kuruluş olduğunu belirtelim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner