Yükleniyor...

Yüz Binlerce Bitcoin Cüzdanı Tehlikede!

Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan küresel Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, popüler kripto para cüzdanı uygulaması Copay’de kritik bir güvenlik açığı keşfettiklerini duyurdu.

Bitcoin Cüzdanı

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan küresel Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, popüler kripto para cüzdanı uygulaması Copay’de kritik bir güvenlik açığı keşfettiklerini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, art niyetli birisi veya birileri tarafından Copay’in 5.0.2’den 5.1.0’a kadar olan sürümlerine kripto paraların çalınmasıyla sonuçlanabilecek zararlı bir kodun enjekte edildiğinin tespit edildiği belirtiliyor.

BitPay, yaptığı açıklama ile uygulamanın bu sürümlerini kullananların uygulamaları çalıştırmamaları veya açmamaları tavsiye ediliyor. Buna ek olarak, zararlı koddan etkilenen hesaplardaki fonların 5.2.0 sürümündeki bir cüzdana taşınması öneriliyor. Taşıma esnasında kurtarma kelimelerinin kullanılmaması, etkilenen cüzdanların öncelikli olarak güncellenmesi ve ardından Send Max özelliği ile tüm fonların yeni bir cüzdana aktarılması isteniyor.

Copay cüzdan uygulaması, Android, iOS, Windows ve Linux platformlarında bulunuyor. Yüz binlerce Bitcoin cüzdanının güvenlik açığından etkilenmiş olabileceği üzerinde duruluyor. Şirketin sorundan etkilenen müşteriyle ilgili yakın zamanda bir bilgilendirme yapması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x