Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Yüz Binlerce Bitcoin Cüzdanı Tehlikede!

Yüz Binlerce Bitcoin Cüzdanı Tehlikede!

ABONE OL:google-news

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan küresel Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, popüler kripto para cüzdanı uygulaması Copay’de kritik bir güvenlik açığı keşfettiklerini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, art niyetli birisi veya birileri tarafından Copay’in 5.0.2’den 5.1.0’a kadar olan sürümlerine kripto paraların çalınmasıyla sonuçlanabilecek zararlı bir kodun enjekte edildiğinin tespit edildiği belirtiliyor.

BitPay, yaptığı açıklama ile uygulamanın bu sürümlerini kullananların uygulamaları çalıştırmamaları veya açmamaları tavsiye ediliyor. Buna ek olarak, zararlı koddan etkilenen hesaplardaki fonların 5.2.0 sürümündeki bir cüzdana taşınması öneriliyor. Taşıma esnasında kurtarma kelimelerinin kullanılmaması, etkilenen cüzdanların öncelikli olarak güncellenmesi ve ardından Send Max özelliği ile tüm fonların yeni bir cüzdana aktarılması isteniyor.

Copay cüzdan uygulaması, Android, iOS, Windows ve Linux platformlarında bulunuyor. Yüz binlerce Bitcoin cüzdanının güvenlik açığından etkilenmiş olabileceği üzerinde duruluyor. Şirketin sorundan etkilenen müşteriyle ilgili yakın zamanda bir bilgilendirme yapması bekleniyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar