Yükleniyor...

Yüzde 15.000 Artan Kripto Para Biriminde Hard Fork Çılgınlığı Yaşandı

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Yearn.Finance’in yönetişim tokeni, son üç hafta içinde değer olarak %15.000’den fazla arttı

Haftada Yüzde 15.000 Artan Kripto Para Biriminde Hard Fork Çılgınlığı Yaşandı

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Yearn.Finance’in yönetişim tokeni, son üç hafta içinde değer olarak %15.000’den fazla arttı. CoinGecko’ya göre token, YFI, Temmuz ortasında 31,65 dolar civarında işlem görürken şimdi 4.786 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Biriminde Hard Fork

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto analiz firması Santiment’e göre, bu devasa kazançlar, YFI klonlarından kar elde etmeye istekli fırsatçılara bir fork telaşı oluşturdu. Bu forklardan bazıları meşru projeler gibi görünürken bazıları pek meşru gözükmüyor.

1.      Hard Fork: YFII

Yine de, meşru görünen bir fork, YFII, kripto topluluğunun birkaç güvenilir üyesi tarafından destekleniyor.

YFII, 105 dolara düşmeden önce 600 dolardan 1.129 dolara yükseldi. Santiment’e göre, çökme kısmen diğer yüksek verimli klonların ortaya çıkması, yeni inovasyon eksikliği ve diğer faktörlerin yanı sıra Bitcoin fiyat artışlarından kaynaklandı.

Yine de analitik firması, yazım sırasında 139.69 dolardan işlem gören YFII’nin, gerçek yönetişim önerileri ve geliştiricilerin varlığına dikkat çekerek bir miktar potansiyele sahip olabileceğine inanıyor. Santiment’in söylediği gibi, dil engelleri nedeniyle DeFi alanında sınırlı kaldığını söylediği klonun Çin piyasasına da girebileceğini düşünüyorlar. Bununla birlikte, diğer klonlar daha az ciddi görünmektedir.

2.      Hard Fork: YFFI

Başka bir klon olan, YFFI, Ağustos başında ortaya çıktı ve getiri çılgınlığından yararlanmaya çalıştı. Ancak bu projenin arkasında kimin olduğu hakkında çok az şey biliniyor. Üst düzey sahiplerin, resmi lansmanından önce tokenlerin makul bir yüzdesini önceden mayınladıkları da ortaya çıktı. Klon anlık bir başarı elde etti, ancak yaklaşık 619 dolardan 1,22 dolara kadar düştü.

3.      Hard Fork: YFI

Santiment ayrıca YFI forku Asuka’nın kurucusu olduğu iddia edilen bir dolandırıcılığa işaret ediyor. Tokenin geliştiricisi, forktan sadece iki gün sonra projeyi terk etmekle suçlanıyor ve bu da değerinin 1.600 dolardan yaklaşık 18 dolara düşmesine neden oluyor. Geliştirici, kripto para biriminde yaklaşık 60.000 dolar ile ortadan kaybolmuş gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x