Yükleniyor...

%50’nin Altına Düşen Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Boğaları Korkutmalı mı? Colin Wu Yorumladı

Çinli blockchain muhabiri Colin Wu, 2017'de yaşanan boğa koşusu ile devam eden boğa koşusu arasındaki farkları açıkladı.

btc 4

Çinli blockchain muhabiri Colin Wu, 2017’de yaşanan boğa koşusu ile devam eden boğa koşusu arasındaki farkları açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) hakimiyeti 33 ayın en düşük seviyesine yaklaşırken, Ethereum’un (ETH) piyasadaki payı güç kazanıyor. 2018’de bu kombinasyon, büyük bir düzeltme için bir katalizör olarak yorumlanmıştı.

Yükseliş Piyasası Sona mı Yaklaşıyor?

Gelişen altcoin sezonunun ortasında, Bitcoin’in piyasa değeri ile kripto para piyasasının geri kalanı arasındaki oran olan Bitcoin (BTC) hakimiyeti düşüşünü devam ettiriyor. Çinli blockchain muhabiri Colin Wu, BTC hakimiyetinin Ağustos 2018’den bu yana %47,54 seviyesine dokunduğunu fark etti. Buna karşılık, Ethereum’un kripto piyasası kapitalizasyonundaki payı yüzde 15’i aştı. 2018’de benzer bir durum kripto kışının başladığını gösteriyordu.

Bu analistlere ve yorumculara göre 2017 rallisinin son demlerini hatırlatan tek gösterge değil. U.Today tarafından paylaşıldığı üzere, iOS tabanlı cihazlar için Coinbase uygulaması yakın zamanda Apple’ın App Store’una yolculuğunu tekrarladı. Bu en son 7 Aralık 2017’de, Bitcoin’in (BTC) 19.600 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından iki hafta önce gerçekleşmişti.

Farklı Ralli, Farklı Sinyaller

Ancak Wu, izleyicilerinin paniğe kapılmamasını söyledi. Bugünlerde sektöre iki sürecin hakim olduğunu vurguluyor: Kurumsal ilgi ve DeFi çılgınlığı.

Bitcoin Treasuries’a göre, halka açık şirketler 1.424.841 Bitcoin’e (BTC) veya serbest bırakılan net arzının yüzde 6.78’ine sahip. Yazının yazıldığı sırada bu meblağ 77 milyar dolara eşitti.

Bu arada, DeFi segmentinde kilitli olan toplam varlık hacmi, ilk kez 66 milyar doları aştı. Bu metrik, yalnızca bir yıl önce 1 milyar doların altındaydı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x