Yükleniyor...

“Z Kuşağı İsyan Ederken Bitcoin’den Yardım Alacak”

The Intercept tarafından yayınlanan bir rapora göre Pentagon, savaş oyunu (JLASS 2018) için, 1997-2012 yılları arasında doğan insanların (Z Kuşağı) sisteme karşı isyan edeceği bir simülasyon senaryosu geliştirdi.

pentagon bitcoin btc z kuşağı scaled

The Intercept tarafından yayınlanan bir rapora göre Pentagon, savaş oyunu (JLASS 2018) için, 1997-2012 yılları arasında doğan insanların (Z Kuşağı) sisteme karşı isyan edeceği bir simülasyon senaryosu geliştirdi. ‘Zbellion’ olarak adlandırılan ayaklanma 2025’te gerçekleşecek ve Bitcoin ana silahlardan biri olacak.

Bitcoin ile Sosyal Adalet

Pentagon belgesi, Z Kuşağı’nın 9/11 ve Büyük Buhran’dan geçtikten ve daha sonra üniversite kredileri ödemek için mücadele ettikten sonra (2020 salgını pastanın üzerindeki krema olacak) Amerikan rüyası kavramı ile hayal kırıklığına uğrayacağını belirtiyor. Statüko ile savaşmak için neslin bazı militan üyeleri 2020’nin ortalarında hem çevrimiçi hem de çevrimdışı gerçekleşen bir protesto hareketi oluşturmaya başlayacak. İsyancılar ellerine dark web’de bulunan ‘kötü amaçlı yazılımları’ alarak, şirketlere, siyasi kurumlara vb. karşı sofistike siber kampanyalar başlatabilecek.

Saldırılarla kuruluşlardan para çaldıktan sonra, isyancılar sosyal adalet getirmek için Bitcoin yardımıyla geliri halka yeniden dağıtacak. Simülasyon ayrıca IŞİD’i ve kapitalizmin muhaliflerini içeren senaryolar da içeriyor.

Oyundan Daha Fazlası

Bitcoin yardımıyla statükoya meydan okuyan genç kuşaklar sadece Pengaton’un kurgusu değil. Yıllar sonra 68 trilyon dolardan fazla servet  Z Kuşağı’na aktarılacak. Kraken Intelligence, bu paranın sadece yüzde beşi BTC’ye çevrilirse, Bitcoin fiyatının 350 bin dolara yükselebileceğini tahmin etti.

Geçen yılki Blockchain Capital anketine göre, yeni neslin yüzde 30’u geleneksel para birimlerinden ziyade Bitcoin’i tercih etti.