ZachXBT, yeni bir dolandırıcılığı ifşaladı • Coinkolik
Yükleniyor...

ZachXBT, yeni bir dolandırıcılığı ifşaladı

Kripto dedektifi ZachXBT, yeni bir kripto dolandırıcılığını ifşaladı.

sybil saldırı

Kripto dedektifi ZachXBT, yeni bir kripto dolandırıcılığını ifşaladı.

Popüler kripto dedektifi ZachXBT, Kanadalı bir dolandırıcıya ait hack olayını ifşa etti. ZachXBT, konuya dair detayları Twitter üzerinden paylaştı.

Kripto dedektifi ZachXBT, Kanadalı bir dolandırıcıyı ifşaladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto dedektifi ZachXBT, Kanadalı bir dolandırıcının sahte Discord sunucularını kullanarak NFT’leri çalmak için başka kişilerle işbirliği yaptığını iddia ediyor. ZachXBT aynı zamanda, baş suçlunun pahalı Roblox öğeleri satın aldığını da belirtiyor.

ZachXBT, “Soup” adlı bir dolandırıcının sahte Discord sunucularını kullanarak “milyonlarca varlığın çalınmasına yardımcı olduğunu” ileri sürüyor. Çevrimiçi dedektif, Twitter’da paylaştığı bir dizi iletiyle, Decrypt için çalışan bir mühendis gibi görünerek insanları sahte bir Discord sunucusuna çektiğini ve diğer dolandırıcılarla işbirliği yaptığını belirtti. ZachXBT, Soup’un Orbiter Finance ve Pika Protocol gibi kripto projeleriyle ilişkili kişileri hedef almak için kimlik avı taktikleri kullandığını iddia ediyor.

euler hacker

ZachXBT‘ye göre, Pika Protocol’ün Discord sunucusu Mayıs ayında dijital varlıkları çalmak amacıyla tehlikeye düştü. ZachXBT, “Dolandırıcılar, duyuru kanalında 220.000 dolardan fazla değere sahip varlıkları çalmaya yardımcı olan kötü niyetli bir bağlantı yayınladı” diyor.

Orbiter Finance konusunda ZachXBT, Soup ve diğer suçluların 760.000 dolar değerindeki varlıkları ortadan kaldırmak için “kötü niyetli bir bağlantı” kullandığını belirtiyor.

Bu iddialar henüz doğrulanmamıştır ve konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştır. Ancak ZachXBT’nin önceki başarıları ve kripto alanındaki tecrübesi göz önüne alındığında, bu iddiaların üzerinde durulması gereken ciddi bir durum olduğu söylenebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x