Yükleniyor...

ZeroBlock, Gerçek Zamanlı Bitcoin Trading Platformu RTBTC’yi Aldı

Mt.

Mt.Gox’un kapanması, Bitcoin dünyasında büyük bir yankı uyandırdı. Bu gelişmenin ardından, Blockchain Pazarlama Müdürü ve 500 Startups girişim ortağı Sean Percival, Mt.Gox’un kapanmasının Bitcoin endüstrisi için iyi bir gelişme olduğunu belirtti.

“Bence Mt.Gox’un kapanması iyi oldu, çünkü bu sorun uzun bir süre boyunca sıkıntı yaratacaktı.

Aslında bu Bitcoin’in kendisi için de iyi oldu, çünkü Mt.Gox’un yaşadığı problemler Bitcoin üzerinde de kötü bir etki ve leke bırakıyordu. SilkRoad’ı düşünün; SilkRoad sürekli insanların elinin altındaydı ve çoğu kişi bir şekilde bunun son bulacağını düşünüyordu, ve son bulduğunda da, bu Bitcoin için iyi oldu, çünkü Bitcoin kullanıcıları uyuşturucu veya diğer illegal hizmetleri satın almakla ilgilenmiyorlardı.”

 Mt.Gox’un anî kapanışı ve daha sonra iflas belgelerini doldurması, Mt.Gox yöneticilerinin Bitcoin fonlarını yönetmedeki yanlışları ve sorumsuzlukları yüzünden gerçekleşmişti. (Roger Ver’in bu konu hakkındaki görüşleri)

BlockChain CEO’su ise Mt.Gox ile ilgili şunları söyledi: “Mt.Gox, Bitcoin dünyasının Friendster’ı olmuş durumda. Mt.Gox tekrar açılıp, işlerine devam edebilir, fakat artık kimse Mt.Gox’u kaale almayacaktır. Friendster hâlâ devam etmesine rağmen ve Endonezya’da iyi bir konumda olmasına rağmen, bir daha asla büyük bir website olmayacak. Mt.Gox da öyle..”

Blockchain, bir web cüzdanı olarak hizmet vermeye başlamasına rağmen, daha sonralarda iOS ve Android platformlarına da cüzdan hizmetini sundu. (Apple, daha sonra Blockchain uygulaması dahil tüm cüzdan uygulamalarını App Store’dan kaldırdı.) Aynı zamanda Blockchain, şu anda Bitcoin ekonomisi ile ilgilenenler için de grafikler ve istatistikler sunmakta.

Blockchain, daha önce satın aldıkları ZeroBlock’un, RTBTC trading platformunu kendisine kattığını duyurdu. Sean Percival, bu satın almanın arkasında, Blockchain’in kullanıcılara “daha fazla fonksiyon, erişim ve veri sunmak” olduğunu belirtti.

RTBTC, geçtiğimiz Ocak ayında kullanıma açıldı ve kısa bir zamanda tüm borsalarda 150 milyon dolarlık işlem hacminin oluşmasında katkı sağladı. RTBTC, traderların hesaplarının, trading platformuna API yardımıyla bağlanması şeklinde çalışıyor. Böylece tüm borsalardaki işlemler takip edilebiliyor. ZeroBlock’ın özel haber kaynağı da platforma eklenecek, böylece traderlar borsadaki hareketleri herkesten önce görebilecekler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x