Yükleniyor...

Zincir İçi Veriler, Ethereum’a (ETH) Büyük Kurumsal Yatırımlar Olduğunu Gösteriyor

18 Şubat 2021'de Ethereum (ETH), kripto para birimi yükselişini devam ettirirken tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1900 doların üzerine çıktı.

eth otc

18 Şubat 2021’de Ethereum (ETH), kripto para birimi yükselişini devam ettirirken tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1900 doların üzerine çıktı. Yeni zincir içi veriler, Ethereum’un mevcut yükselişini tetikleyebilecek temel faktörlerden bazılarına işaret ediyor.

Yeni rekorla birlikte veriler, kurumların muhtemelen tezgah üstü piyasa (OTC) aracılığıyla Ethereum satın aldığını gösteriyor. Zincir içi analitik hizmeti CryptoQuant’ın CEO’su Ki-Young Ju tarafından sağlanan veriler, geçen yılın sonuna doğru Coinbase soğuk cüzdanlarından üç büyük Ethereum transferi olduğunu gösteriyor. Çıkış, tümü OTC anlaşmaları yoluyla yaklaşık 198.862 ETH’ye (veya yazılırken 381.6 milyon dolar) ulaştı.

Çıkış, yeni bir önemli fiyat hareketini tetiklerse, CryptoQuant’ın CEO’su Ki bunun 30.000 dolarlık işaret için bir uyarı oluşturmaya değer olduğunu belirtiyor.

“Geçen yıl Coinbase soğuk cüzdanlarından art arda üç büyük ETH çıkışı oldu. Spekülatif tahmin, ancak bunlar BTC Coinbase çıkışları gibi kurumsal yatırımcılar için OTC anlaşmaları olabilir. Bunun için alarm kurmak isteyebilirsiniz.

Mevcut yüksek seviyeden önce, Ethereum, yukarı doğru bir fiyat hareketine odaklanarak yatay bir şekilde işlem görüyordu. Varlık, 2000 dolar seviyesine ulaşmayı dört gözle bekliyor.  Başka bir tweet’te Ki, mevcut ETH’nin tüm zamanların para çekme ve para yatırma sayısına bağlı olarak 2018’in en yüksek seviyesinden önemli ölçüde farklı olduğunu ekliyor.

Ki, Ethereum’un muazzam hareketinin, tezgah üstü (OTC) anlaşmaları kapatan büyük hacimli yatırımcılardan gelebileceğine inanıyor. Özellikle Bitcoin durumunda da benzer bir senaryo ortaya çıkmıştı. Önemli çıkış, kurumlar arasında kaçırma korkusunu ortaya çıkarmış olabileceğini gösteriyor. Para çekme, Bitcoin boğa koşusu başladığında gerçekleşti ve çoğu yatırımcı BTC’ye katılacak bir sonraki kripto para birimini arıyor.

Büyük Kurumsal İşlemler Ne Anlama Geliyor?

İlginç bir şekilde, bu yılın Ocak ayının başlarında Ki, yaklaşık 12.000 Bitcoin’in Coinbase Pro cüzdanından gözetim için çeşitli soğuk cüzdanlara taşındığını gösteren zincir içi veriler yayınladı. İşlem büyük olasılıkla tezgah üstü işlemlerle kolaylaştırıldı ve yeni rekor fiyata yönelik kilit bir tetikleyici görevi gördü.

Bitcoin Coinbase Pro outflow. CryptoquantÇoğu durumda, kurumlar OTC işlemlerinde genellikle büyük miktarlarda kripto para satın alır. Ancak, bu işlemlerin hacmini belirlemek, çoğunlukla opak olduklarından net değildir. Kurumlar, tüm kripto para piyasasını etkilemekten kaçınmak için OTC işlemlerini tercih ediyor.

Mevcut Bitcoin rallisi, varlığa yatırım yapan kurumlar tarafından oldukça destekleniyor. MicroStrategy ve Tesla (NASDAQ: TSLA) gibi şirketler son zamanlarda büyük nakit rezervlerini Bitcoin’e dönüştürdü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x