Yükleniyor...

Zipmex’in Kurtulma Planları Güçleşiyor

Tayland, zor durumdaki kripto borsası Zipmex'in belirli dijital varlık ürünlerini sunarken yerel kuralları ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Zipmexin Kurtulma Planlari Guclesiyor

Tayland, zor durumdaki kripto borsası Zipmex‘in belirli dijital varlık ürünlerini sunarken yerel kuralları ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Zipmex, 2022 yılının Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. Ardından Singapur Yüksek Mahkemesi kripto para borsasına üç aydan fazla alacaklı koruması verdi. Kurtarma planlarını sürdüren şirket, yeni bir adım atarak toplantı talebinde bulundu. Daha sonra tüm varlıkları için alacaklı korumasını gelecek yılın Nisan ayına kadar güvence altına alan borsa için yatırım haberi gelmişti ve işlerin iyiye gittiği görülüyordu. Şimdi ise Tayland, Zipmex’i inceleme altına aldı.

Zipmex, Tayland’da İnceleme Altına Alındı

Bloomberg tarafından görülen bir mektuba göre, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 28 Aralık’ta Zipmex Tayland’ın İcra Kurulu Başkanı Akalarp Yimwilai‘ye bir mektup yazarak firmanın bazı faaliyetlerinin dijital varlık iş kurallarını ihlal ediyor olabileceğini belirtti.

Şirketin “izinsiz dijital varlık fonu yöneticisi” olarak faaliyet gösteriyor olabileceğini belirten SEC, Zipmex’ten açıklama için 12 Ocak’a kadar süre verdi.

Zipmex Asia Pte. geçen ay konuya aşina bir kişinin söylediğine göre, Thoresen Thai Agencies Pcl’nin bir yan kuruluşu olan V Ventures tarafından yaklaşık 100 milyon dolara satın alınıyor. Asya kripto borsası, dijital paralarda uzun süren ayı piyasasının kurbanı olduktan sonra yeniden yapılandırılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner