Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri Zoom, Konferansları Şifrelemiyor: "Gerektiğinde Kolluk Kuvvetleriyle Birlikte Çalışacağız!"

Zoom, Konferansları Şifrelemiyor: “Gerektiğinde Kolluk Kuvvetleriyle Birlikte Çalışacağız!”

ABONE OL:google-news

Zoom uygulaması, çok sayıda güvenlik sorunu yaşasa da; sınırlı şifreleme sağlamaya karar vermişti. Uygulama, blockchain geliştiricilerinin gizlilik odaklı çözümleriyle ilerliyor.

Pandemi sırasında popülerliği tavan yapan video konferans uygulaması Zoom, ücretsiz kullanıcılar için konferansları şifrelememektedir. Böylece şirket, gerektiğinde FBI ve diğer yetkililer ile işbirliği yapabilecektir.

Zoom CEO’su Eric Yuan; Zoom’un şu anda geliştirilmekte olan uçtan uca şifreleme hizmetinin, sadece kurumsal müşteriler için geçerli olacağını söyledi:

“Bazı insanların Zoom’u kötü bir amaç için kullanmaları durumunda, FBI ile birlikte yerel kolluk kuvvetleriyle çalışmak istiyoruz.”

Güvenlik ve Gizlilik Sorunları

Zoom’un gizlilik ve güvenlik sorunları iyi belgelenmiştir. Uygulamanın güvenlik özelliklerindeki kusurlardan biri de, trollerin özel toplantılara erişip onları bozduğu “Zoombombing” olarak bilinen bir fenomendir.

Güvenlik sorunlarını ele almak için yaptığı girişimde Zoom; Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian ve Yıldız Geliştirme Vakfı’ndan fon alan, uçtan uca şifreleme startup’ı Keybase’i satın aldı.

Ancak en sonki güncelleme, konferansların çoğunun şifrelenmeyeceğini göstermektedir.

Blockchain Tabanlı Alternatifler

Zoom’un güvenlik hataları, blockchain tabanlı görüntülü sohbet çözümlerinin geliştirilmesini teşvik etti .

Voice Over Internet Protocol (VoIP) öncüsü ve Vonage kurucu ortağı Jeff Pulver tarafından Nisan ayında, merkezi olmayan bir uygulama olan Debrief faaliyete geçirildi. Geçtiğimiz ay gizlilik merkezli kripto parayla çalışan web tarayıcısı Brave ise; uçtan uca şifreleme içeren, tarayıcı içi video görüşmelerini başlattı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar