Yükleniyor...

Zynga’ nın Bitcoin’i Ödeme Sistemi İçin Test Etmesiyle, Bitcoin Yeniden 1000 Dolar’ ın Üzerine Çıktı

2013 yılında Zynga, 2012'deki müthiş performansını sürdüremedi ve 70 milyonun üzerindeki aktif kullanıcısı 40 milyonun altına düştü.

010614-Zynga-Piloting-Bitcoin-Payments2013 yılında Zynga, 2012’deki müthiş performansını sürdüremedi ve 70 milyonun üzerindeki aktif kullanıcısı 40 milyonun altına düştü. Gelirlerin de yüzde 30 gibi bir oranda azalmasıyla da, Zynga 2013 yılını oldukça kötü kapattı. Zynga, gerçek para ile kumar oynama konusundan resmi olarak vazgeçmesiyle birlikte, yeni arayışlara yelken açtı ve son olarak Reddit üzerinden oynanan bazı oyunlarda, Bitcoin’i ödeme sistemi için test etmeye başladı.

Bitcoin’in ödeme sistemi olarak kullanımı, Zynga’nın sadece 7 oyun için ve sınırlı olarak gerçekleşmekte. Bu uygulamanın devam edip etmeyeceği kesin olmamasına rağmen, Bitcoin’in bu denli yayılması, tekrar Bitcoin fiyatlarında artışa neden oldu ve Bitcoin 1000 Dolar barajını aştı.

Zynga’nın açıklamasına göre Bitcoin ödeme sistemi BitPay ile entegrasyonunu tamamlayan oyunlar arasında: FarmVille 2, CastleVille, ChefVille, CoasterVille, Hidden Chronicles, Hidden Shadows ve CityVille bulunmakta. Özellikler Zynga’nın en önemli oyunlarından olan “Ville” serisinin Bitcoin ile ödeme kabul etmesi, Bitcoin için oldukça önemli bir gelişme.

Zynga-starts-playing-with-bitcoin

Bitcoin, daha fazla kumar sitelerinde popüler olarak kullanılmasına rağmen, Zynga’nın bu girişimi ile birlikte artık casual game olarak adlandırılan “Ville” serisi oyunlarında da Bitcoin kullanımının artacağı öngörülüyor.

Bitcoin’in, Zynga’nın bu açıklamasından sonra tekrar 1000 dolar üzerine çıkması ile birlikte, ödeme sistemlerinde Bitcoin’in varlığı arttıkça daha fazla yükselişin olabileceği yorumunu çıkartabiliriz. Önemli indirim sitelerinden Overstock‘un da ilerleyen zamanlarda Bitcoin ile ödeme kabul edeceği haberi ile birlikte, BitPay‘in ödeme sistemi konusunda oldukça etkin bir rol üstleneceğini görüyoruz.

2013 yılında 100 milyon dolar değerinde işlem gören BitPay, bu yeni anlaşmalarla birlikte 2014′ e hızlı ve etkili bir giriş yapıyor. Bu tür girişimler arttıkça Bitcoin değerinin artacağı da aşikâr.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x