Anasayfa Altcoinler Ethereum (ETH) 1.8 Milyon Dolarlık Ethereum Soygunu

1.8 Milyon Dolarlık Ethereum Soygunu

New Jersey’li bir adam, eski yöntemleri kullanarak kaçırma ve şiddet tehdidiyle neredeyse iki milyon dolar değerindeki Ethereum’ları çaldığını itiraf etti.

Manhattan Yüksek Mahkemesi’nde görülen bir davada, Louis Meza ismindeki bir adam, isimsiz bir arkadaşını kaçırdığını ve daha sonra 1.8 milyon ABD Doları değerindeki Ethereum’u  gaspettiğini itiraf etti. Meza, ikinci dereceden adam kaçırma ve birinci dereceden hırsızlıkla suçlanıyor.  Meza’nın cezasının bu ayın sonunda kararlaştırılması planlanıyor. 35 yaşındaki adamın 10 yıl hapis cezası alması bekleniyor.

Tek Başına Değildi

Meza’nın Darrel ‘Bishop’ Colon, Allen ‘Joke’ Nunez ve Cesar ‘Fuego’ Guzman’ın yardımıyla soygunu gerçekleştirdiği belirtiliyor. Meza, arkadaşının yüksek değerli kripto para varlığını öğrendikten sonra kripto milyonerini kaçırmak için üç kişiyle anlaştı.

Savcılara göre Meza, geçen 4 Kasım 2017’de Times Square’de kripto milyoneri arkadaşıyla bir araya geldi ve eski arkadaşının Manhattan’daki evine Uber ile çağırdığı bir araçla gitmesi konusunda ısrar etti. Kripto milyoneri, Joke tarafından planlandığı gibi bir minivana yönlendirildi. Bu arada Bishop, arka koltukta saklanıyordu.

Ya Şifre Ya da Hayatın

Araç, Manhattan’a yaklaştığında Bishop silahını kripto milyonerine doğrulttu. Kripto milyonerinden evinin anahtarları ve şifreli cüzdanına ait şifre ve değerli eşyalarını vermesini istedi. Bunlar daha sonra Meza ve Fuego’ya verildi.

Video gözetleme kameralarından elde edilen kanıtlara göre Meza, kripto milyoner dairesine girmeyi başardı ve Ethereum şiresiyle birlikte kriptosuz para cüzdanını bulunduğu iddia edilen bir donanımı çaldı. Meza, daha sonra arkadaşının cüzdanından 1.8 milyon ABD doları değerindeki Ethereum’u kendi cüzdanına aktardı. Daha sonra kripto milyoneri olay yerinden kaçarak durumu polise bildirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları