Yükleniyor...

1.8 Milyon Dolarlık Ethereum Soygunu

New Jersey’li bir adam, eski yöntemleri kullanarak kaçırma ve şiddet tehdidiyle neredeyse iki milyon dolar değerindeki Ethereum’ları çaldığını itiraf etti

Ethereum Soygunu

New Jersey’li bir adam, eski yöntemleri kullanarak kaçırma ve şiddet tehdidiyle neredeyse iki milyon dolar değerindeki Ethereum’ları çaldığını itiraf etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Manhattan Yüksek Mahkemesi’nde görülen bir davada, Louis Meza ismindeki bir adam, isimsiz bir arkadaşını kaçırdığını ve daha sonra 1.8 milyon ABD Doları değerindeki Ethereum’u  gaspettiğini itiraf etti. Meza, ikinci dereceden adam kaçırma ve birinci dereceden hırsızlıkla suçlanıyor.  Meza’nın cezasının bu ayın sonunda kararlaştırılması planlanıyor. 35 yaşındaki adamın 10 yıl hapis cezası alması bekleniyor.

Tek Başına Değildi

Meza’nın Darrel ‘Bishop’ Colon, Allen ‘Joke’ Nunez ve Cesar ‘Fuego’ Guzman’ın yardımıyla soygunu gerçekleştirdiği belirtiliyor. Meza, arkadaşının yüksek değerli kripto para varlığını öğrendikten sonra kripto milyonerini kaçırmak için üç kişiyle anlaştı.

Savcılara göre Meza, geçen 4 Kasım 2017’de Times Square’de kripto milyoneri arkadaşıyla bir araya geldi ve eski arkadaşının Manhattan’daki evine Uber ile çağırdığı bir araçla gitmesi konusunda ısrar etti. Kripto milyoneri, Joke tarafından planlandığı gibi bir minivana yönlendirildi. Bu arada Bishop, arka koltukta saklanıyordu.

Ya Şifre Ya da Hayatın

Araç, Manhattan’a yaklaştığında Bishop silahını kripto milyonerine doğrulttu. Kripto milyonerinden evinin anahtarları ve şifreli cüzdanına ait şifre ve değerli eşyalarını vermesini istedi. Bunlar daha sonra Meza ve Fuego’ya verildi.

Video gözetleme kameralarından elde edilen kanıtlara göre Meza, kripto milyoner dairesine girmeyi başardı ve Ethereum şiresiyle birlikte kriptosuz para cüzdanını bulunduğu iddia edilen bir donanımı çaldı. Meza, daha sonra arkadaşının cüzdanından 1.8 milyon ABD doları değerindeki Ethereum’u kendi cüzdanına aktardı. Daha sonra kripto milyoneri olay yerinden kaçarak durumu polise bildirdi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x