Yükleniyor...

Altcoin Haberleri

Türkiye ve dünyadan son dakika altcoin haberleri, altcoin piyasalarına dair anlık  veriler, en son altcoin haberleri, yeni gelişmeler ve güncel son durum burada…

Coinkolik'in bu sayfasında en güncel altcoin haber (altcoin news) / altcoin haberleri, altcoin tavsiye yazıları ve altcoin borsası ve borsaları ile ilgili yazılar listelenmektedir. Peki bu altcoin denilen şey nedir? Kısaca altcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto takma isimli bir kişi ya da grubun "Bitcoin: Eşten Eşe Elektronik Nakit Sistemi" isimli bir whitepaper (teknik doküman) yayımlamasının ardından ortaya çıkan Bitcoin'in başarısından sonra başlatılan alternatif kripto paralara ya da coinlere verilen isimdir. Bitcoin dışındaki kripto para birimlerinin tamamı bir altcoin'dir. Altcoinler'in tamamı Altcoinler genellikle kendilerini Bitcoin'den daha iyi olarak tanımlamaktadırlar.

İlk olması nedeniyle en iyi bilinen kripto para birimi Bitcoin olsa da son derece popüler altcoinler de bulunmaktadır. Şu anda kripto para piyasasında binlerce çeşit altcoin bulunmaktadır. Bu altcoinler'in bazıları doğrudan Bitcoin ile aynı yapıya sahiptir. Pek çok yönden Bitcoin ile birbirlerine benzeseler de altcoinler de bazı özellikleriyle Bitcoin'den ayrışmaktadır.

Altcoinler'in tamamı P2P yani eşler arası bir çözüm sunarak kullanıcılara blok oluşturma sürecini kapsayan madencilik ve web üzerinden daha verimli ve maliyeti düşük varlık transferi/para transferi tapma olanağı sağlamaktadır.

Güncel Altcoin Haberleri ve Altcoinler Hakkında Bilinmeyenler

Altcoin nedir?

Bitcoin’den sonra üretilen kripto paralara Altcoin denmektedir. Ancak kripto para borsalarında her türlü coin’i bulamayabilirsiniz. Bunun sebebi genel anlamda altcoin’lerin market hacminin yeterli doygunluğa henüz ulaşmamış olmaması ve gerekli talep sınırını henüz aşmaması ile alakalıdır.

Altcoin çeşitleri neler?

Altcoin'ler madencilik tabanlı altcoin'ler (mining-based), stabil coinler (stablecoins), tahvil token'leri (security tokens) ve kullanım token'leri (utility tokens) olmak üzere dört çeşittir.

İlk Altcoin ne?

İlkler arasında yer alan altcoin'lerden en dikkat çekeni Namecoin'dir ve Bitcoin’in kodu temel alınarak oluşturulmuş. Bu altcoin, Bitcoin ile aynı proof-of-work algoritmasını kullandı. Namecoin’in 21 milyon coin arz limiti vardı.

Altcoin nasıl alınır?

Yerli ve yabancı birçok kripto para borsaları üzerinden altcoin alıp satabilirsiniz.