Yükleniyor...

Altcoin Haberleri

Türkiye ve dünyadan son dakika altcoin haberleri, altcoin piyasalarına dair anlık  veriler, en son altcoin haberleri, yeni gelişmeler ve güncel son durum burada…

Coinkolik'in bu sayfasında en güncel altcoin haber (altcoin news) / altcoin haberleri, altcoin tavsiye yazıları ve altcoin borsası ve borsaları ile ilgili yazılar listelenmektedir. Peki bu altcoin denilen şey nedir? Kısaca altcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto takma isimli bir kişi ya da grubun "Bitcoin: Eşten Eşe Elektronik Nakit Sistemi" isimli bir whitepaper (teknik doküman) yayımlamasının ardından ortaya çıkan Bitcoin'in başarısından sonra başlatılan alternatif kripto paralara ya da coinlere verilen isimdir. Bitcoin dışındaki kripto para birimlerinin tamamı bir altcoin'dir. Altcoinler'in tamamı Altcoinler genellikle kendilerini Bitcoin'den daha iyi olarak tanımlamaktadırlar.

Altcoin nedir?

İlk olması nedeniyle en iyi bilinen kripto para birimi Bitcoin olsa da son derece popüler altcoinler de bulunmaktadır. Şu anda kripto para piyasasında binlerce çeşit altcoin bulunmaktadır. Bu altcoinler'in bazıları doğrudan Bitcoin ile aynı yapıya sahiptir. Pek çok yönden Bitcoin ile birbirlerine benzeseler de altcoinler de bazı özellikleriyle Bitcoin'den ayrışmaktadır. Altcoinler'in tamamı P2P yani eşler arası bir çözüm sunarak kullanıcılara blok oluşturma sürecini kapsayan madencilik ve web üzerinden daha verimli ve maliyeti düşük varlık transferi/para transferi tapma olanağı sağlamaktadır.

Altcoin Haber Merkezi

Söz konusu kripto paralar olunca en son altcoin haberlerinin, analizlerinin ve yorumlarının takibi oldukça önemli. Bu noktada en güncel altcoin haberlerini altcoin haber merkezi Coinkolik.com üzerinden sıcağı sıcağına takip edebilirsiniz.

Uzmanlara Göre 2021 Altcoin Tahminleri

Stellar CTO'su Jed McCaleb'in Altcoin Tahminleri

Kripto para ekosisteminin önde gelen isimlerinden biri olan Jed McCaleb, Blockchain teknolojisinin, paranın dünyadaki dolaşımını değiştireceğine inandığını belirtiyor. Jed McCaleb liderliğindeki Blockchain tabanlı ödemeler hizmeti sağlayıcısı Stellar şimdiye kadar dünyanın önde gelen birçok şirketiyle birlikte çalışıyor. Bu şirketler arasında NYSE'de işlem gören IBM de yer alıyor.

Changpeng Zhao'dan 2021 Altcoin Öngörüleri

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, şüphesiz sektörün en etkili isimlerinden biri. Her fırsatta başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası için oldukça iyimser paylaşımlar yapan Zhao, 2020 yılında 10 bin doların altında Bitcoin satan yatırımcıların kendilerini tokatlamaları gerektiğini belirtmişti. Changpeng Zhao'nun kurucusu olduğu Binance'in aynı zamanda Binance Coin (BNB) adlı bir de platform coin'i bulunuyor. Dünyanın en popüler altcoin'lerinden biri olan BNB için her fırsatta yolun daha başındayız iması yapan Changpeng Zhao, 2021 yılının Haziran ayında kripto para piyasasında kaydedilen düşüşe ilişkin "panik yapmayın" açıklamasında bulunmuştu.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinsondan Bitcoin İtirafı

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Forbes’a verdiği röportajda, Cardano‘nun (ADA) enerji konusunda Bitcoin’den (BTC) 1.6 milyon kat daha verimli olduğunu iddia etti. Geride bıraktığımız aylarda bir canlı yayına katılan Hoskinson, ADA'nın 10 dolar seviyesine yükselebileceğini iddia etmişti.

BKCM LLC CEO'su Brian Kelly Kullanım Alanları Kripto Paraların Değerini Arttıracak

Önde gelen kripto para savunucularından biri olan Brian Kelly, geride bıraktığımız yıllarda CNBC'nin Fast Money programında yaptığı açıklamada kullanım alanlarının artmasının Bitcoin Cash gibi kripto para birimlerinin değerini arttıracağını öngördü.

Altcoin'lere yatırım yaparken nelere dikkat edilmeli

Kripto para piyasasında 8 bini aşkın kripto para birimi bulunuyor ve yatırım yaparken altcoin tercihlerini doğru bir şekilde yönetilmesi çok önemli. Kripto paralar oldukça riskli ve volatil yatırım araçları olduğundan bu nedenle yatırım yapmadan önce, temel ve teknik analiz araçlarının kullanılması büyük önem arz ediyor.
Kripto para piyasalarında yatırımcıların hayatlarını kolaylaştırabilecek birçok araç bulunuyor. Yatırımcılar, tercihlerine en uygun kripto para borsalarını, cüzdanlarını, kripto para veri ve haber sağlayıcılarını (altcoin news) belirledikten sonra çok daha verimli bir şekilde süreci yürütebilir. Örneğin Bittorrent'e (BTT) yatırım yapmak isteyen bir yatırımcının Bittorrent haberlerini takip etmesi oldukça önemli. Özellikle boğa sezonuyla birlikte kripto para piyasasına giriş yapan yatırımcılar, sektördeki yükseliş trendinin sürekli devam edeceğini düşünerek pozisyonlarını kâr almadan uzun süre boyunca tutmayı hedefliyorlar. Ancak olası bir ayı sezonunda Bitcoin'le doğru orantılı olarak altcoin fiyatları da çok ciddi değer kayıpları yaşayabiliyor. Özellikle 2018 yılının Ocak ve Şubat aylarında kripto para piyasasında başlayan ayı sezonuyla birlikte Bitcoin ve altcoin'lerde %80'e varan değer kayıpları yaşandı. Birçok altcoin bu süreçte yok oldu denilebilir. Bu nedenle uzmanlar, pozisyonları artıdayken kâr almaları konusunda altcoin tavsiyesinde bulunuyor.

Güncel Altcoin Haberleri ve Altcoinler Hakkında Bilinmeyenler

Altcoin nedir?

Bitcoin’den sonra üretilen kripto paralara Altcoin denmektedir. Ancak kripto para borsalarında her türlü coin’i bulamayabilirsiniz. Bunun sebebi genel anlamda altcoin’lerin market hacminin yeterli doygunluğa henüz ulaşmamış olmaması ve gerekli talep sınırını henüz aşmaması ile alakalıdır.

Altcoin çeşitleri neler?

Altcoin'ler madencilik tabanlı altcoin'ler (mining-based), stabil coinler (stablecoins), tahvil token'leri (security tokens) ve kullanım token'leri (utility tokens) olmak üzere dört çeşittir.

İlk altcoin ne?

İlkler arasında yer alan altcoin'lerden en dikkat çekeni Namecoin'dir ve Bitcoin’in kodu temel alınarak oluşturulmuş. Bu altcoin, Bitcoin ile aynı proof-of-work algoritmasını kullandı. Namecoin’in 21 milyon coin arz limiti vardı.

Altcoin nasıl alınır?

Yerli ve yabancı birçok kripto para borsaları üzerinden altcoin alıp satabilirsiniz.

Altcoin’ler Güvenli Mi? Hangi Altcoin’e Yatırım Yapmalıyım?

Söz konusu kripto paralara yatırım yapmak olunca dikkat edilmesi gereken birkaç kriter bulunuyor. Altcoin'ler güvenli mi, altcoin'lere nasıl yatırım yapılır gelin hep birlikte inceleyelim.

Altcoin’lere Nasıl Yatırım Yapılır?

Altcoin'lere yatırım yapmak yapmak isteyenlerin önünde birkaç seçenek var. Yatırımcıların altcoin satın alabileceği yöntemler şu şekilde:
  • Altcoin borsası
  • Altcoin ATM'leri
  • P2P altcoin pazar yerleri

Altcoin’ler Nasıl Saklanır?

Altcoin'lerini güvenli bir şekilde saklamak, depolamak isteyen yatırımcılar ve kullanıcıların ilk tercihi genellikle altcoin cüzdanları oluyor. Bu noktada en popüler altcoin cüzdanları şu şekilde:
  • Blockchain.com
  • Trust Wallet
  • Ledger Nano
  • Trezor

Altcoin'lerin güncel fiyatı ne kadar?

Bitcoin ve altcoin'lere ilişkin fiyat verilerini anbean Kripto Para Piyasası sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Kripto paralarla ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Başta Bitcoin, Ethereum XRP son dakika haberleri olmak üzere kripto paralara dair öne çıkan gelişmeleri, yorumları ve teknik analizleri Bitcoin haber merkezi Coinkolik.com üzerinden takip edebilirsiniz.