Yükleniyor...

Ethereum Haberleri

Türkiye ve dünyadan son dakika Ethereum haberleri, en son ETH haberleri, yeni gelişmeler ve güncel son durum…

Coinkolik'in bu sayfasında en güncel Ethereum haberleri listelenmektedir. Peki bu Ethereum denilen şey nedir? 2015 yılında başlatılan Ethereum, dünyanın önde gelen en büyük programlanabilir Blockchain'idir ve internetin yeni bir çağının temeli olarak gösterilmektedir.

Diğer Blockchain'lerde olduğu gibi, Ethereum'un da Ether (ETH) olarak adlandırılan kendine ait bir kripto para birimi bulunmaktadır. ETH bir dijital paradır. BTC ile birçok benzer özelliğe sahip olan ETH, tamamen dijitaldir ve dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi birisine anında transfer edilebilir, gönderilebilir. ETH arzı hiçbir merkezi otorite tarafından (devlet veya şirket gibi) kontrol edilmemektedir. Dünyanın her yerindeki insanlar, merkezsiz ve sınırlı olan ETH'yi ödeme yapmak, değer saklamak veya teminat için kullanmaktadırlar.

Fakat diğer Blockchain'lerin aksine Ethereum Blockchain'in de çok daha fazlası yapılabilir çünkü Ethereum programlanabilir. Bu da geliştiricilerin yeni tür uygulamalar oluşturmak için bu Blockchain'i kullanabileceği anlamına gelmektedir.