Yükleniyor...

10.000 Doları Geçen Bitcoin’de Son 2 Yılın En Yüksek Piyasa Hakimiyeti

En büyük kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık son bir haftadır psikolojik destek seviyesi 10.

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti

En büyük kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık son bir haftadır psikolojik destek seviyesi 10.000 doların altında seyretti. CoinMarketCap’in verilerine göre 2 Eylül’de TSİ 20:24’de yeniden 10.000 doların üzerine çıkmayı başardı ve haberin hazırlandığı sırada 10.358 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin’in yükselmesi sonrası kripto para piyasasının geri kalanı da yükselişe geçti. En büyük ilk 10 kripto para biriminin neredeyse tamamı yeşile bürünürken, en çok yükselen yüzde 5,18 ile Binance Coin (BNB) oldu.

Bitcoin’in yükselmesiyle diğer kripto para birimleri de hareketlense de piyasa hakimiyeti bakımından yeni bir rekora imza attı. CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 70,1’i gördü. Tradingview’in verilerine göre ise yüzde 72,5 seviyesine ulaşmış durumda.

Piyasa hakimiyeti grafiklerine göre Bitcoin’in piyasa hakimiyeti bu seviyeleri en son 2017’nin Mart ayında gördü. Bitcoin o tarihlerde 1.000 dolar birim fiyata ve yaklaşık 20 milyar dolarlık piyasa değerine sahipti.

Ünlü kripto para analisti Josh Rager da Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzdesine dikkat çekerek, bunun piyasanın dip seviyede gezinmesinin sonu olduğunu belirtti. 23 Eylül’de piyasaya çıkış yapacak olan Bakkt’ı hatırlatan Rager, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin uzunca bir süre geri çekilmeyeceğinin altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x