Yükleniyor...

10 ABD’li Yatırımcıdan 1’i Riskli Bir Varlık Olarak Görmesine Rağmen Kriptoya Sahip

Amerika Birleşik Devletleri’ne yatırım yapmak söz konusu olduğunda, kripto yatırımı hızla ön plana çıkıyor

anket kripto para

Amerika Birleşik Devletleri’ne yatırım yapmak söz konusu olduğunda, kripto yatırımı hızla ön plana çıkıyor. Veriler, Bitcoin yatırımcılarının sayısının yalnızca son üç yılda üç katına çıktığını gösteriyor. Bu, çoğunlukla yaşanan boğa piyasaları tarafından tetiklendi. Yakın tarihli bir anket, ABD’de kripto yatırımcılarının sayısının artmaya devam ettiğini gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Toplanan veriler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her 10 kişiden birinin şu anda kripto para birimine yatırım yaptığını gösterdi. Şu anda kripto para birimlerine yatırım yapan toplam %11’de erkeklerin sayısı kadınlardan daha yüksekti. Kriptoya yatırım yapan kadınlar, kadın nüfusunun %7’sini oluşturuyor. Kriptolara yatırım yapan erkekler, erkek nüfusun %16’sını oluşturuyor. Irk ve etnik gruplar ve yaş gibi faktörler arasında da eşitsizlikler görülüyor.

18-34 yaş arasındaki kişilerin %15’i kripto paralara yatırım yaptı. 35-64 yaşları, nüfusunun %11’i ile yakından takip etti. 65 yaş ve üstü en düşük yaş iken, bu nüfusun sadece %4’ü kripto para birimlerine yatırım yaptı.

İlginç bir şekilde, yatırımcıların sadece %3’ü dijital varlıkların büyümesini gördükleri için kripto para birimlerine girdiklerini söyledi. Çoğu (%60), uzun vadeli büyüme potansiyeli nedeniyle kriptolara yatırım yapmayı kabul etti. Daha az bir yüzde (%44), kısa vadeli büyüme olasılıkları için kriptoya yatırım yaptıklarını söyledi.

Peki Ya Risk?

Piyasadaki iyimserlik, özellikle yeni yatırımcılar arasında arttı. Anket yapıldığında, yatırımcıların üçte biri Bitcoin fiyatının daha fazla büyümeye bağlı olduğuna inanıyordu. Eski yatırımcıların sadece %20’si BTC fiyatının şu an olduğundan daha fazla artacağına inanıyor.

Kripto yatırımcılarının yarısı sadece geçen yıl yatırım yapmaya başlamıştı. Kişilerin %65’i cep telefonu kullanarak yatırım yaptıklarını söyledi. %23’ü alım satım yapmak için self servis bir web sitesi kullanıyor.

Risk profilleri yönetim kurulu genelinde değişiyordu. En yüksek sayı (%45), kriptonun yüksek riskli bir yatırım olduğuna inandıklarını söyledi. %31’i orta riski, %6 düşük risk ve %9′ ise risk olmadığını düşünüyor. Çoğunluğun kripto para birimlerini hala riskli bir yatırım olarak gördüğünü gösteriyor.

Ama buna rağmen kripto para birimlerine yapılan yatırım artmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x