Yükleniyor...

2.7 Milyar Dolar Değerindeki Kripto Para Transferi Tamamlandı!

İki kripto devi Coinbase ve Grayscale anlaştı ve anlaşma kapsamında Grayscale 2.

Coinbase ve Grayscale

İki kripto devi Coinbase ve Grayscale anlaştı ve anlaşma kapsamında Grayscale 2.7 milyar dolarlık kripto varlığı Coinbase’deki hesaplarına aktardı.

Dünyanın en büyük kripto para yatırım şirketi olan Grayscale, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Stellar, XRP ve Zcash üzerinden güven fonları (trust fund) sunuyor.

Şirket, yatırımcılarına daha iyi hizmet sunabilmek için dev kripto para borsası Coinbase ile anlaştı ve anlaşma kapsamında Coinbase’in Custody (velayet) hizmetlerini kullanacak. Coinbase Custody’nin CEO’su Sam Mclngvale, Grayscale ve Coinbase’in kripto para yatırımcılarına güvenli ve düzenlenmiş bir yatırım yöntemi sunduğunu açıkladı. Mclngvale, ayrıca kripto para piyasalarında finansal ürünlere en kapsamlı sigortayı sunduklarını kaydetti.

Anlaşma kapsamında Coinbase Custody, Grayscale’ya ait fonları 3 yıl boyunca hesaplarında tutacak.

İki firma arasındaki bu anlaşmada son dönemde gündemden düşmeyen Facebook’un kripto parası Libra’ya ilişkin tartışmalar sonrası ABD’nin hayata geçirmeye hazırlandığı iddia edilen kripto para düzenlemelerine dönük söylentilerin etkili olduğu düşünülüyor.

2012 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden Coinbase’in sadece son 12 ayda 8 milyon yeni kullanıcıya ulaştığı bildiriliyor. Borsanın toplam kullanıcı sayısının ise 30 milyondan fazla olduğu iddia ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x