Yükleniyor...

20.000 BTC’lik Satın Alma Emri Bitcoin Fiyatını 5.000 Dolara Yükseltmiş Olabilir

Dün, Bitcoin fiyatı sadece bir saat içinde son 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin Fiyatı 2

Dün, Bitcoin fiyatı sadece bir saat içinde son 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin fiyatı 4.200 dolardan 5.000 dolara yükseldi. Bitcoin’in yükselişe geçmesini tetikleyen katalizörün yaklaşık 100 milyon dolar değerindeki 20.000 BTC’lik bir satın alım emri olduğu öne sürüldü.

Bitcoin’in Ani Fiyat Artışı

Dün sabah saatlerinde Bitcoin fiyatı aniden 4.200 dolardan 5.000 dolara yükseldi ve bu sert yükseliş sadece 50 dakika içinde gerçekleşti. Fiyattaki ani yükseliş Bitcoin piyasasını yakından takip edenler tarafından bile tam olarak açıklanamadı. Tecrübeli trader’lar fiyattaki değişiminin hızı ve büyüklüğü karşısında şaşıp kaldılar.

Fiyattaki ani artış birçok borsada kısa bir süreliğine yüksek alım baskısına neden oldu. BitMEX ve diğer türev özellikli borsalarda short pozisyonu alan yatırımcılar Bitcoin’in (BTC) fiyatını daha da yükselterek 5.200 dolara ulaşmasına neden oldu. Kaynaklara göre, hacme göre en büyük kripto para borsası olan BitMEX’in hacmi kısa süre içerisinde 410 milyon dolar ila 500 milyon dolar arasında bir değere ulaştı.

Büyük Bir Satın Alım Fiyattaki Sert Artışı mı Tetikledi?

Reuters, son sekiz saat içinde Coinbase, Kraken ve Bitstamp’a yapılan 100 milyon dolarlık bir satın alma emrinin BTC’deki yükselişin katalizörü olduğunu öne sürdü. CNBC’den gelen raporlar da Reuters’ın iddiasını destekledi.

Kurumsal müşteriler için ana komisyoncu ve OTC masası olan BCB grubunun baş yöneticisi Oliver von Landsberg-Sadie, 20.000 BTC’lik satın alım emrinin yukarıda belirtilen üç borsada algoritmik olarak yapıldığını dile getirdi:

20.000 BTC bu üç borsada algoritmik olarak yönetilen tek bir satın alım emri ile yapıldı. Bu üç borsanın her birinin hacimlerine bakarsanız, bir saat içinde senkronize yaklaşık 7.000 BTC’lik bir hacmin söz konusu olduğunu görebilirsiniz.

Bitcoin Hacmi

Katalizör büyük bir satın alma emri olsa bile onu maddi işlem hacminin takip ettiği görülüyor. CoinMarketCap’in verilerine göre, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu sıralarda 4.963 dolardan el değiştiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x