Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Bitcoin Haberleri 2015'ten Beri Çözülmeyi Bekleyen 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Bulmacası

2015’ten Beri Çözülmeyi Bekleyen 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Bulmacası

ABONE OL:google-news

1 milyon dolarlık Bitcoin bulmacası 2015’ten beri çözülmeyi bekliyor. “Resme gizlenmiş 5 Bitcoin’i bulunuz” klişesinden farklı olarak bu bulmacada birbirine gevşek bir biçimde bağlı ve sadece birkaç tanesinin kırılma ihtimali olan oldukça zor bir cüzdan serisi bulunuyor. Bu zorluğa rağmen Bitcoin uzmanları ve meraklıları bulmacayı çözmekten vazgeçmiyor.

İddiaya göre bulmacada toplamda 160 adres var ve bu adreslerin 90 tanesi halen çözülebilmiş değil. Toplamda 102.66 BTC’nin bulunduğu belirtilen bu 90 adresin her birinde 0.62 BTC ile 1.60 BTC arasında değişen miktarlarda Bitcoin bulunuyor.

Bitcoin adresleri grubundan oluşan bulmacada her adreste bir önceki adrese göre Bitcoin’lerin sayısı kademeli olarak artıyor. Eğer bir adresin özel anahtarının kilidi açılabilirse ödül olarak cüzdanın içindeki Bitcoin’i alıyorsunuz.

Normal şartlarda özel bir anahtarın kırılması oldukça zor. Öyle ki bir özel anahtarın kırılmasının 0.65 milyar yılı bulacağı tahmin ediliyor. Ancak bu bulmacada adresler birbirine çözülmelerini kolaylaştıracak bir şekilde bağlanmış. Yine de adreslerin çözülmesi bir hayli zor.

Bulmacadaki Bitcoin adresleri grubu ilk olarak 2015’te bir BitcoinTalk kullanıcısı tarafından farkedildi. O dönem adresleri çözmeye zorlayacak bir bot oluşturduğunu iddia eden kullanıcı, adreslerin çok güçlü bir kriptografiyle korunduklarını işaret ederek bunu yapmanın sonsuza kadar sürebileceğini belirttiyor.

Bulmacanın gizemli yaratıcısının sadece bulmacanın kilidinin kırılıp kırılmayacağını görmek adına bulmayacağı tasarladığı belirtiliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar