Yükleniyor...

2019’un İlk Beş Ayında En İyi Performans Gösteren 10 Kripto Para

Bitcoin, son birkaç aydır olağanüstü bir yükseliş göstermiş olabilir, ancak BTC'deki bu yükseliş 2019'un ilk beş ayında en iyi performans gösteren ilk beş kripto para birimi arasında yer almıyor.

2019 En İyi Kripto Para Birimleri

Bitcoin, son birkaç aydır olağanüstü bir yükseliş göstermiş olabilir, ancak BTC’deki bu yükseliş 2019’un ilk beş ayında en iyi performans gösteren ilk beş kripto para birimi arasında yer almıyor.

Sözü daha fazla uzatmadan, şimdi gelin 2019’un ilk beş ayında en iyi performans gösteren 10 kripto para birimine daha yakından bakalım.

1) Binance Coin (BNB) +%475

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nisan ayında Binan Coin (BNB), 2018’in Ocak ayında gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) geçen ilk kripto para birimi oldu. Etkileyici bir şekilde, iki ay önce piyasa değerine göre ilk on kripto para arasına girdi. Kısa süre önce Binance’ta görülen 41 milyon dolarlık hack skandalı bile borsanın kripto para biriminin performansını etkileyemedi. BNB, sadece üç gün önce yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BNB, yılın ilk beş ayında yüzde 475’den fazla değer kazandı.

2) Tezos (XTZ) +%255

Tezos, pek çok nedenden ötürü zor bir 2018 geçirdi. 2018 yılının Eylül ayında XTZ’nin piyasa değerinde 170 milyon dolarlık bir düşüş kaydedildi. Mart ayında değerini yüzde 70 oranında artıran kripto para birimi 2019’un ilk beş ayında değerini yüzde 255 artırdı.

3) Litecoin (LTC) +%254

Litecoin için 2019’un ilk beş ayı ağırlıklı yukarı yönlü bir eğilimin görüldüğü bir süreç oldu. Kripto para birimi LTC, hemen hemen her ay en iyi performans gösteren kripto para birimiydi. LTC, Ocak ayından Şubat’a, Şubat ayından Mart’a, Mart ayından Nisan’a ve Nisan ayından içinde bulunduğumuz Mayıs ayına kadar değerini yüzde 254 artırdı.

4) Bitcoin Cash (BCH) +%166

2018’in Kasım ayında gerçekleşen Bitcoin Cash hard fork’unun olumsuz etkileri kripto topluluğunda sert bir şekilde hissedildi. Hard fork’un etkileri Bitmain IPO’sunun ertelenmesine ve şirketin CEO’su Jihan Wu’yu işinden edecek kadar şiddetliydi. Ancak bu yıl Bitcoin Cash yaralarını sarmayı başardı. BCH, 2019’un ilk beş ayında değerini yüzde 166 artırdı.

5) EOS (EOS) +%158

Beşinci sıradaki kripto para birimi EOS, piyasa değerine göre bu yıl şimdiye kadar etkileyici bir performans gösterdi. Merkeziyetsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler platformu EOS’u kurucu ortağı olan Dan Larimer’in Bitcoin ve Ethereum ağını geçeceklerini söylemesiyle gündeme EOS gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu, kripto para birimi için sıradan bir reklam şekliydi, ancak EOS değerini 2019’un ilk beş ayında yüzde 158 artırdı.

6) Bitcoin (BTC) +%134

Nihayet Bitcoin’e gelebildik. Öncü kripto para birimi 2019’un ilk beş ayında yalnızca belirli dönemlerde değerini artırma eğilimi gösterdi. Bu dönemler dışında BTC fiyatı ağırlıklı olarak yatay seyretti. Bitcoin (BTC) yılın ilk beş ayında değerini yüzde 134 artırdı.

7) Cardano (ADA) +%106

8) Dash (DASH) +%100

9) Monero (XMR) +%93

10) Ethereum (ETH) +%91

Sıralamanın yedinci, sekizinci, dokuzuncu ve onuncu sırasında yer alan kripto para birimleri (ADA, DASH, XMR ve ETH) değerini ortalama iki katına çıkardı.

Bu listede yer alan her bir kripto para birimi kripto kışının ardından inanılmaz derece iyi performans gösterdi ve yatırımcısına kripto baharının tadını çıkarma zevkini sundu. Genel olarak ise kripto para piyasası yılın ilk beş ayında yatırımcısının yüzünü güldürdü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x