Yükleniyor...

2,8 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) Borsalardan Çıktı: Boğa Rallisi Habercisi mi?

Birkaç hafta sonra kurumsal yatırımcılar kripto para birimlerine geri döndü ve yaklaşık 2,8 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) dün sabah kripto para borsalarından çekildi.

28 milyar dolarlik bitcoin btc borsalardan cikti boga rallisi habercisi mi

Birkaç hafta sonra kurumsal yatırımcılar kripto para birimlerine geri döndü ve yaklaşık 2,8 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) dün sabah kripto para borsalarından çekildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode’a göre Bitcoin borsalarındaki arz 70.328 BTC düştü; Bu, Kasım 2020’den bu yana en önemli borsa net çıkışı. Tek bir günde 70.328 BTC’nin borsalardan ayrılmasıyla, Bitcoin ticaret aralığının üst sınırını bir kez daha test ederken talebin yeniden başladığını gösteriyor.

Diğerlerinin yanı sıra Binance, Coinbase, Kraken ve KuCoin gibi borsaların hareketlerini takip eden firma, borsa bakiyelerinin, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 dolardan geri çekilmeye başlamadan hemen önce, Mayıs ortasında en son görülen seviyelere döndüğünü ortaya koyuyor.

Dün de haberini verdiğimiz gibi dünyanın en önemli kripto para borsası Binance’ten de 13.820 Bitcoin (BTC) taşındı. Bu transferin 19 Nisan’dan bu yana Binance’ten yapılan en büyük BTC çekimi olduğu belirtildi. 

2021 07 29 10.45.14 2 1024x576 1

Borsa ölçümleri, Glassnode’un veri bilimini ve zaman içinde değişen istatistiksel bilgileri kullanarak sürekli olarak güncellediği, depolanan değişim adreslerinin toplam sayısının verilerine dayanır. Sonuç olarak, bu önlemler değişkendir. Veriler sabittir, ancak özellikle en son veri noktaları, zaman ilerledikçe küçük değişikliklere eğilimlidir. Bu haftaki artışın yoğunluğuyla ilgili endişelere rağmen, Perşembe günkü istatistikler BTC için gerçek talebi gösterdi.

Bitcoin Fiyatı Neden Yükseldi?

Fiyat artışları, satış baskısının ivmesini sürdürmediğini ve alıcıların satın almaya devam ettiğini gösteriyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey ile yaptığı bir konuşma sırasında Tesla CEO’su Elon Musk, SpaceX’in kendi holdinglerine ve Tesla’ya ek olarak Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı. Musk ayrıca Tesla’nın BTC ile ödeme almaya devam edebileceğini dile getirdi. Bu da BTC’de bir yükseliş kapısı araladı.

CoinMarketCap.com’a göre BTC, bu haftanın başlarında 40.600 dolara ulaştıktan sonra düşüş yaşadı. Bununla birlikte, 38.800 $ civarında dibe vurduktan sonra, Bitcoin tekrar 40.000 dolar seviyesine geri döndü ve şu an bu bölgede bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x