Yükleniyor...

32 Milyar Dolara Yön Veren Şirketin Başkanından “Bitcoin Almayın” Uyarısı

450'den fazla çalışanı olan ve yönetimi altındaki varlıkların değeri 32 milyar dolar olan varlık yönetimi şirketi Creative Planning'in başkanı Peter Mallouk Bitcoin'i çok fazla dikkate alıyor gibi görünmüyor.

Varlık Yönetimi Bitcoin

450’den fazla çalışanı olan ve yönetimi altındaki varlıkların değeri 32 milyar dolar olan varlık yönetimi şirketi Creative Planning’in başkanı Peter Mallouk Bitcoin’i çok fazla dikkate alıyor gibi görünmüyor. Peter Mallouk, yatırımcıları genel olarak dijital varlıklardan uzak durmaları konusunda uyardı. Ayrıca, tüm kripto para piyasanın parçalanacağı öngörüsünde bulundu.

Büyük olasılıkla kripto para birimlerinin çöktüğünü göreceğiz. Bir kısmının bile hayatta kalabilmesinin imkanı yok. Gelecekte işe yarabilir mi? Kesinlikle öyle.

Blockchain teknolojisi gerçek ve IBM ve Accenture gibi büyük şirketler bu teknolojiye yatırım yapıyor. Bu Bitcoin’in işe yarayacağı veya Ripple’ın işe yaracağı anlamına gelmiyor. Televizyon işe yaradı ama çıkan her şeyi izlemek istemiyoruz. Palm ve Blackberry muhteşemdi ama Apple içeri girdi ve onları çıkardı. Google’dan önce Lycos ve Excite vardı.

Peter Mallouk ve Creative Planning birinci sınıf bir ekibe sahip ve sık sık övgüye layık olmayı başarıyorlar. En iyi finansal şirketlerin Bitcoin, Ethereum veya diğer kripto para birimleri hakkında olumsuz konuşmaları nadir görülen bir durum değildir. Bu tutum aslında oldukça normaldir ve geleneksel finansal topluluğunda bu tutum zaman zaman görülüyor.

Mallouk, bazı kripto para birimleriyle denemeler yaptığını itiraf etse de güvenilecek bir şey olmadıkları görüşünde. Sonuçta BTC’ye yapılan bir yatırımın buna değmeyeceği sonucuna vardığını dile getiriyor. Mallouk, “Size ödeme yapmayacak bir şeye sahip olmak istemezsiniz” diyor.

Geleneksel finans sektöründeki isimlerin zaman zaman Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine karşı çıkışlar yapması saldırgan bir tutum olarak görülebilir. Ancak birçok finansal uzman kripto para birimlerini meşru bir yatırım aracı olarak görmüyorlar. Bundan dolayı kripto paralara karşı sert bir tutum içerisindeler. Onlara göre Blockchain iyi bir şey, ancak kripto para fikri oldukça kötü bir fikirden ibaret.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x