4 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemleri Piyasadan Silindi • Coinkolik
Yükleniyor...

4 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemleri Piyasadan Silindi

Bitcoin türevleri piyasası, son piyasa düşüşünden sonra her şeyden çok daha fazla acı çekti.

bt acik pozisyon

Bitcoin türevleri piyasası, son piyasa düşüşünden sonra her şeyden çok daha fazla acı çekti.

Bitcoin’in %15’lik düşüşü piyasada çok sayıda sonuca yol açtı. Piyasa, çoğunlukla teknik aşırı doygunluk ve uzun süreli sıkışma nedeniyle büyük bir satışla karşı karşıya kaldı. Açık pozisyondaki azalmaya ek olarak, çeşitli kripto para borsalarında 2,8 milyar dolardan fazla long pozisyon tasfiye edildi.

08091

Açık Faiz Düşüşte

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açık faiz, mevcut piyasa doygunluğunun önemli bir göstergesidir. Volatilitedeki hızlı artışın ardından çoğu piyasa katılımcısı, ek riskleri önlemek için piyasadaki pozisyonlarını kapatmaya karar verdi. Bitcoin’in 29.000 dolardan 52.000 dolara yükseldiği son boğa koşusunda, açık pozisyon önceki boğa koşusuna göre önemli ölçüde düşüktü. Az açık faiz, piyasada daha az pozisyon açılması anlamına geliyor. Önceki boğa koşusunu hem opsiyonlar hem de vadeli işlemler piyasasındaki büyük ilgi izledi, bu da genellikle fiyat hareketinin yüksek oranda kaldıraçlı olduğu anlamına geliyor.

Açık pozisyondaki büyük düşüş, alıcılar için ek bir fırsat da yaratabilir ancak bu noktada, en teknik ve zincir üstü göstergeler, aşırı satışa dair herhangi bir işaret göstermiyor. Buna ek olarak, Bitcoin ve diğer kripto para birimi sahipleri fonlarının çoğunu kişisel cüzdanlarında tuttuğundan, döviz akış oranları hala “yükselişte” olmaya devam ediyor.

Piyasa Tepkisi

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, sosyal medyada artan “dipten satın al” duyarlılığından sonra bile %4 düşüş yaşadı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin, fiyatın %10 düşmesinin ardından hükümetin 150 Bitcoin daha alacağını açıklamasının ardından kripto para satın almayla ilgili çağrılar da gelmeye başladı. Şu anda ülke, 550 BTC’ye sahip ve gelecekte daha fazlasını da eklemeyi planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x