Yükleniyor...

500 Bin Dolarlık Hack Saldırısı Duyanları Şaşırttı!

Bilindiği üzere DeFi uygulamaları son günlerde oldukça sık konuşulmaya başlandı.

ethereum altcoin hack saldırısı 500 bin dolar

Bilindiği üzere DeFi uygulamaları son günlerde oldukça sık konuşulmaya başlandı. Özellikle bu uygulamalarda kilitlenen kripto para birimlerinin değeri ciddi yükselişler gördü. Bununla beraber hack saldırıları da başladı. Bir hacker, bir DeFi uygulamasına saldırı düzenleyerek yaklaşık 500 bin dolar değerindeki Ethereum ve altcoin’leri çaldı. Ne yazık ki, bu saldırının DeFi’ın büyümesini geçici olarak yavaşlatabileceği iddia ediliyor.

Saldırı Detayları

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pazar günü öğleden sonra, bir DeFi uygulamasının saldırıya uğradığı sosyal medya aracılığıyla duyuruldu. The Block’tan Steven Zheng’e göre, söz konusu sözcük ilk olarak Telegram aracılığıyla yayıldı. Bir Telegram grubunun yöneticisi, token takaslarını kolaylaştırmaya odaklanan bir DeFi protokolü olan Balancer ile ilgili bir sorun olduğunu fark etti. Ve şu açıklama yapıldı:

“Görünüşe göre birisi WETH ve STA’dan oluşan bir ‘Balancer Pool’u boşalttı ve 500 bin dolarlık WETH ile kaçtı.”

Zheng’in ifadelerinden saatler sonra, saldırı Balancer Labs’ın kurucu ortağı Mike McDonald tarafından doğrulandı. Bu saldırı sırasında 500 bin dolardan fazla Ethereum ve altcoin çalındı.

Tek Sorun Bu Değil

DeFi’ın şu anda karşı karşıya olduğu tek sorun hack değil. Digital Currency Group yatırımcısı Larry Sukernik, DeFi ürünlerinin çok karmaşık olduğunu savunuyor. Bununla beraber yüksek işlem ücretleriyle ilgili endişeler de var. BlockTown Capital’den Joseph Todaro, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Ücretler yükselirse ve hatta bu seviyeyi korursa, ETH  rakiplerinin artan ilgiyi görmek için ölçeklenebilirliğe odaklanmasını bekliyorum.”