Yükleniyor...

71 Milyonluk XRP Transferlerinde, Plustoken İzine Rastlandı

XRP Blockchain’ini izleyen Twitter hesabı XRPL Monitör, Çin merkezli en büyük Bitcoin dolandırıcılığı olan PlusToken’in çaldığı fonları hareket ettirdiğini keşfetti.

71 Milyonluk XRP Transferlerinde Plustoken İzine Rastlandı

XRP Blockchain’ini izleyen Twitter hesabı XRPL Monitör, Çin merkezli en büyük Bitcoin dolandırıcılığı olan PlusToken’in çaldığı fonları hareket ettirdiğini keşfetti. XRPL Monitör, çalınan kripto paraların dördüncü en büyük kripto para olan XRP ile yer değiştirdiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

https://twitter.com/XRPL_Monitor/status/1275731624060125186

Plustoken Çalınan Fonlarını Taşımaya Başladı

XRPL Monitor, PlusToken yöneticileri tarafından aktarılan 5.446.333 dolar değerinde 29.5 milyon XRP’yi tespit etti.  Art arda yapılan 9 büyük işlemde 71.5 milyon XRP şüpheli bir şekilde taşındı. Analitik veri izleyicisi Bithomp’a göre, bu işlemlerin altısı anonim kullanıcılar tarafından yapıldı ve geri kalan üç transferin  PlusToken’le bağlantısı ortaya çıktı.

Plustoken İşlemleri

Daha önce, XRPL Monitor yaklaşık 53.8 milyon dolar 285 milyon XRP’nin PlusToken adreslerinden taşındığını bildirdi. 2019 yılında ortaya çıkan dolandırıcılık faaliyeti sonucu, yaklaşık 2.9 milyar dolarlık kripto para varlığı çalınmıştı.