Yükleniyor...

9.000 Dolara Giderken Bitcoin Hashrate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Fiyat 9.

Bitcoin Hashrate

Fiyat 9.000 dolara doğru giderken, Bitcoin hashrate’i saniyede 62 petahashes’e ulaştı. Bu hashrate değeri, dünyanın en büyük kripto para biriminin şimdiye kadar gördüğü en yüksek hashrate değerine karşılık geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin Hashrate Değeri

Bitcoin hashrate’i en son 2018’in Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61 petahashes’i görmüştü. Geçtiğimiz yılın sonunda, fiyattaki yıkımla birlikte hashrate değerinde yüzde 50’den fazla bir düşüş yaşanmış ve 30 petahashes’in altı görülmüştü. Nitekim o günden bu yana hashrate değeri sürekli yükseldi.

Öncü kripto para birimi 2020’nin Mayıs ayınca gerçekleşecek olan yarılanmaya hazırlanıyor. Yarılanma ile blok ödülleri 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek ve BTC’nin enflasyon oranı yüzde 2’nin altına inmiş olacak.

2024 yılındaki bir sonraki yarılanma ile Bitcoin’in enflasyon oranı yine yüzde 50 oranında düşecek ve enflasyon oranı bu sefer yüzde 1’in altına kadar gerileyecek ve belki hatta yüzde 0,50’ye kadar düşecek. Bu noktada, Bitcoin blok ödülü 3.125 BTC’ye düşürülecek ve kripto para birimi etkili bir şekilde deflasyonist hale gelecek. On yıldan daha kısa bir süre içinde, 2028’de yılındaki yarılanmayla blok ödülü 1.5625 BTC’ye düşürülecek ve Bitcoin’in enflasyon oranı yüzde 0’lık orana hızla yaklaşmış olacak.

Her yarılanma, Bitcoin fiyatının bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı olacağı için oldukça önemli bir değişimi temsil ediyor. Bitcoin fiyatındaki artışı hashrate değerinin takip ettiğinin (veya tam tersi) altını çizmeden geçmeyelim.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x