Yükleniyor...

Aave DAO, Ağ Güvenliği için Oylamaya Gitti

Merkeziyetsiz kripto borç verme platformu Aave, ağ güvenliği için ChainLink Proof of Reserve (PoR) sistemini entegre edecek.

Aave DAO Ag Guvenligi icin Oylamaya Gitti

Merkeziyetsiz kripto borç verme platformu Aave, ağ güvenliği için ChainLink Proof of Reserve (PoR) sistemini entegre edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto endüstrisinde DAO rüzgarı esmeye devam ediyor. Merkeziyetsiz anonim organizasyonlar, birçok kripto yatırımcısının ilgisini üzerine çekiyor. DAO projeleri, topluluklarından gelen oylama sonuçlarına göre reaksiyon alıyor. Bu durum, yatırımcıların daha güvenli hissetmelerine yol açıyor. Bu projelerden birisi olan Aave, DAO tarafında yeni bir oylamaya gitti. Bu oylamada, ağ güvenliğini artırma ön plana çıktı. Popüler proje, müşteri güvenini artırmak için ChainLink PoR ile entegrasyon uygulayacak.

Merkeziyetsiz kripto projesi Aave, ağ yapısına ve projesine yönelik saldırı riskini azaltmak için ChainLink‘in PoR sistemini getiriyor.

FTX’in iflas etmesiyle birlikte başlayan yeni dönemde, merkezi borsalar güvenilirlik için çeşitli hamleler yaptı. Bu hamlelerden birisi de Proof of Reserve (PoR) sistemi oldu. Diğer taraftan merkeziyetsiz projeler de aynı çalışmaları seçmeye başladı.

Aave, Avalanche ağına köprülenmiş varlıklarını korumak için PoR sistemini uygulamaya başlayacak. Köprülü varlıklar, çeşitli verimlilik sağlasa da birçok güvenlik açığı oluşturabiliyor. Popüler borç verme platformunun amacı, bu açıklardan doğabilecek riskleri önleyerek güvenli bir yapı haline gelmek olacak.

DAO tarafındaki teklifi yapan Bored Ghost Development, PoR akıllı sözleşmelerinin Aaeve’nin ekstra bir güvenlik katmanına ulaşacağını düşünüyor. ChainLink Labs‘ta PoR pazarlamasından sorumlu olan Max Melcher, “Chainlink Proof of Reserve’den yararlanan Aave, platformda kabul edilen köprülü varlıkların, kullanıcıların bunlara karşı borç almasına izin vermeden önce tamamen teminatlandırıldığını doğrulayabilir” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x