Yükleniyor...
Sponsored

Aave, Kurumsallara Yönelik DeFi Platformu Aave Arc’ı Başlattı

Aave, kurumların DeFi’ya katılmasına olanak tanıyacak Aave Arc ürününü başlattı.

aave kurumsallara yonelik defi platformu aave arci baslattiy

Aave, kurumların DeFi’ya katılmasına olanak tanıyacak Aave Arc ürününü başlattı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önde gelen DeFi platformu Aave, Aave’nin düzenlenmiş bir versiyonu olan Aave Arc’ı başlattı. Kurumsal şirketler, Aave Arc yoluyla DeFi sektörüne herhangi uyumluluk sorunu yaşamadan katılabilecekler. Kurumsal kripto varlık saklama hizmetleri sunan Fireblocks, ürünün ilk whitelisted kullanıcısı oldu.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında duyurulan platform, finansal durum tespitinden geçen tarafların kripto varlıklarını otomatik olarak diğer taraflara ödünç vermesini ve almasını sağlıyor. Aave’nin ana protokol çalışmalarıyla aynı şekilde çalışıyor ancak yalnızca onaylanmış taraflar katılabiliyor. Aave Arc başlangıç olarak Ethereum (ETH), wrapped Bitcoin (WBTC), USDC ve Aave’nin yerel tokenı AAVE’yi destekleyecek. 

Fireblocks kurucu ortağı ve CEO’su Michael Shaulov konu hakkında yaptığı açıklamada Aave Arc’ın piyasaya sürülmesi ile dünyanın en büyük kurumlarının DeFi’ye katılmaya başlamasını beklediğini söyledi.

İlk whitelisted şirket olan Fireblocks, platform aracılığıyla kripto varlıklarını ödünç vermek veya ödünç almak isteyen kurumlar üzerinde durum tespiti yapacak. Fireblocks kurumları DeFi’ye yerleştirirken, FATF yönergelerine göre küresel olarak kabul edilmiş KYC ve durum tespiti prosedürlerini kullanacak. Ayrıca Celsius, CoinShares  SEBA Bank, Bluefire Capital, GSR, Ribbit Capital, QCP Capital ve Wintermute gibi isimler de whitelisted olarak belirlendi.

GSR’nin kurucu ortağı ve başkanı Rich Rosenblum da Aave Arc’ın piyasaya sürülmesini DeFi için çok önemli bir an olarak nitelendirdi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x