Yükleniyor...
Sponsored

AB, Bitcoin’i Enerji Planı Dahilinde Değerlendirecek

Avrupa Birliği (AB) enerji planı kapsamında Bitcoin başta olmak üzere diğer tüm kripto paraları enerji tüketimi açısından değerlendirecek.

AB Bitcoini Enerji Plani Dahilinde Degerlendirecek

Avrupa Birliği (AB) enerji planı kapsamında Bitcoin başta olmak üzere diğer tüm kripto paraları enerji tüketimi açısından değerlendirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avrupa Birliği son aldığı kararlardan biriyle güç tüketimini azaltma yönünde çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaların bir parçası olarak da Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paraları enerji tüketimlerine göre bir skalaya sokacak.

AB, Bitcoin’in Enerji Tüketimini Ölçecek

Avrupa Birliği, endüstrinin artan elektrik tüketimini dizginlemek amacıyla Bitcoin gibi kripto para birimleri için bir enerji verimliliği etiketi geliştirecek.

Avrupa Komisyonu, açıklanacak bir taslak teklife göre, Proof of Stake gibi daha çevre dostu kripto sistemlerini teşvik edecek bir derecelendirme önlemi bulmak için uluslararası paydaşlarla beraber çalışacak. 

AB’nin yürütme kolu taslak eylem planında konu hakkında şöyle bir açıklama yaptı:

“Kullanımları önemli ölçüde arttığı gibi, kripto para birimlerinin enerji tüketimi de daha fazla.Enerji piyasalarında ve ticaretinde kripto para birimlerinin ve diğer blok zinciri teknolojilerinin kullanımından yararlanırken, teknolojinin yalnızca en enerji verimli sürümlerinin kullanılmasına özen gösterilmelidir”

Bütün bunlara ek olarak yayımlanan belgeye göre, blok ayrıca 2025 yılına kadar endüstrinin iklim etkisini değerlendiren bir rapor hazırlarken, üye ülkeleri kripto madencileri için vergi indirimlerine son vermeye çağıracak. AB, elektrik kesintisi durumunda ülkelerin madencilik faaliyetlerini durdurmaya da hazır olması gerektiğini tavsiye edecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x