Yükleniyor...

AB Düzenleyicisi: Kripto Endüstrisi, Proof of Stake Modeline Yönlendirilmeli

AB düzenleyicisi, kripto endüstrisinin daha az enerji yoğun bir model olan proof of stake'e yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

ab duzenleyicisi kripto endustrisi proof of stakee tesvik edilmeli 5

AB düzenleyicisi, kripto endüstrisinin daha az enerji yoğun bir model olan proof of stake’e yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) başkan yardımcısı Erik Thedéen, Financial Times’a röportaj verdi. Thedéen, proof of work madenciliğinin Avrupa Birliği’nde (AB) yasaklanması gerektiğini savundu. Ona göre AB düzenleyicileri, endüstriyi daha az enerji harcayan proof of stake madenciliğine yönlendirmesi gerektiğini ifade etti. Thedéen konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Çözüm, proof of work’ü yasaklamaktır… Proof of stake, önemli ölçüde daha düşük bir enerji profiline sahip.”

Bilindiği gibi, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum proof of work modelini kullanıyor. Diğer taraftan Ethereum, proof of stake modeline geçmeyi planlıyor. 

ABD Lider

Diğer taraftan proof of work madenciliğinin büyük çoğunluğu ABD’de yer alıyor. Çin’den göç eden madencilerin ABD’ye yerleşmesi ile ABD, Bitcoin madenciliğinde %35.4 ile lider konumunda. Onu ise %18.1 ile Kazakistan ve %11.23 ile Rusya takip ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner