Yükleniyor...

AB Parlamentosu Kripto Para Yasa Tasarısını 14 Mart’ta Oylayacak

Avrupa Parlamentosu, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere Proof of Work (PoW) tabanlı kripto paraların (Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash vb.

avrupa birligi kripto

Avrupa Parlamentosu, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere Proof of Work (PoW) tabanlı kripto paraların (Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash vb.) yasaklamasını öngördüğü ifade edilen yasa tasarısını 14 Mart Pazartesi günü oylayacak.

Tasarı, daha önce kripto topluluğundan büyük bir tepki almış ve MiCA’dan (Kripto Varlıklardaki Piyasalar) kaldırılmıştı. Gelen haberlere göre benzer ifadelerin tasarıya eklenmesi yeniden gündeme getirildi.

Avrupa parlamentosu komitesi, endüstri yöneticilerinin Avrupa’da Bitcoin ve Ethereum olmak üzere önemli dijital para birimlerini yasaklanabileceğini öngören taslağın nihai versiyonu üzerinde bir oylama yapmayı planlanıyor.

avrupa birligi

Unstoppable Finance Strateji ve Büyüme Başkanı Patrick Hansen, tasarıya eklenen bazı önemli güncellemeleri yayımladı. Parlamentoya sunulacak iki alternatif yasa tasarısı olduğunu bildiren Hansen, bunlardan yalnızca birinin yönetmeliğe gireceğini belirterek şunları söyledi;

“Kripto varlıklar, Avrupa Birliği’nden ihraç edilmeden, teklif edilmeden veya ticarete kabul edilmeden önce, işlemleri doğrulamak için kullanılan konsensüs mekanizmalarına ilişkin olarak asgari çevresel sürdürülebilirlik standartlarına tabi olacaktır ifadesi taslakta yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner