Yükleniyor...

ABD Adalet Bakanlığı, 50.000’den Fazla Bitcoin Ele Geçirildiğini Açıkladı

ABD Adalet Bakanlığı, bir darkweb pazaryeri olan Silk Road bağlantılı 50.

bitcoin 1

ABD Adalet Bakanlığı, bir darkweb pazaryeri olan Silk Road bağlantılı 50.000’den fazla Bitcoin ele geçirildiğini duyurdu.

ABD’nin New York Güney Bölgesi avukatı Damian Williams bugün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz Kasım ayında 50.676 Bitcoin’e el koyulduğunu belirtti.

50.000’den Fazla Bitcoin

Damian Williams, bir darkweb pazarı olan Silk Road ile bağlantılı 50.576 BTC’ye Kasım 2021’de el koyulduğunu söyledi. Ele geçirilen Bitcoin’lerin değeri, o dönem 3.36 milyar dolar değerindeydi. Şimdi ise 1,04 dolar milyar dolar değerinde.

Varlıklar, Georgia eyaletinde James Zhong ile bağlantılı bir adreste bulundu. Buna ek olarak, altın ve gümüş gibi değerli varlıkların yanı sıra 661.900 dolarlık nakit para da ele geçirildi. Zhong, 2012 yılında elektronik dolandırıcılık yapmaktan suçlu bulunmuştu.

2011 ile 2013 yıllar arasında faaliyet gösteren Silk Road, darkweb’de yer alan yasa dışı bir pazaryeri olarak biliniyor. Pazaryerinde ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanılıyordu. Platform, çifte müebbet cezasına çarptırılan Ross Ulbricht’in tutuklanmasının ardından çöktü.

Yapılan açıklamaya göre Zhong, arka arkaya 140 işlemi tetikleyerek, Silk Road’ın para çekme sistemini manipüle etti ve sistemdeki açıktan faydalanarak Bitcoin ele geçirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x