ABD Bankaları, Stablecoin Çıkarmak İçin Grup Oluşturdu • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Bankaları, Stablecoin Çıkarmak İçin Grup Oluşturdu

Bir grup ABD bankası, rezervlerle ilgili endişeleri gidermek amacıyla USDF adı verilen kendi sabit parasını sunmayı planlıyor.

stablecoins

Bir grup ABD bankası, rezervlerle ilgili endişeleri gidermek amacıyla USDF adı verilen kendi sabit parasını sunmayı planlıyor.

Sektörün kilit düzenleyicilerinden biri olan Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından desteklenen kurumlardan oluşan grup, çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, dijital paranın tüketici korumasını ve banka dışı sabit paraların düzenleyici endişelerini ele alacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

USDF Konsorsiyumunun kurucu üyeleri arasında New York Community Bank, FirstBank ve Sterling National Bank bulunmakta. Konsorsiyum daha fazla finans kuruluşunun katılmasını istiyor.

Sabit paralar, fiat paralar gibi varlıklara sabitlendiklerinden yatırımcılara güvenli giriş ve çıkış noktaları sunarak kripto ekosisteminde geniş bir rol oynarken, banka dışı sabit paraları destekleyen bazı rezervlerin doğası hakkında endişeler var.

dolar 1

USDF, Provenance blok zinciri üzerinde çalışacak ve grup üyelerinden herhangi birinden nakit olarak 1:1 oranında itfa edilebilecek. Konsorsiyum, sabit paranın sermaye çağrısı finansmanı ve tedarik zinciri finansmanı gibi uygulamalar için kullanıldığını söyledi.

USDF, 170 milyar dolarlık stablecoin pazarındaki aslan payını oluşturan USDT ve Circle’s USD Coin’e bir alternatif olacak. CoinGecko’ya göre USDT, 79 milyar dolar piyasa değerine ve 56500000000 dolar 24 saatlik işlem hacmine sahip. USDC’nin 44.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve 3 milyar doların biraz altında işlem hacmi var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x