Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri ABD Başkanı Donald Trump'tan Bitcoin ve Libra Açıklaması!

ABD Başkanı Donald Trump’tan Bitcoin ve Libra Açıklaması!

ABONE OL:google-news

Kripto para dalgası ABD Başkanı Donald Trump’a ulaştı, ancak Trump’tan kripto paralar için yeşil ışık çıkmadı. Trump, attığı bir dizi tweet’le Bitcoin’i, diğer kripto para birimlerini ve Libra’yı sert bir dille hedef aldı.

Trump, attığı ilk tweet’inde “Bitcoin ve diğer kripto paraların taraftarı değilim. Regüle edilmemiş kripto varlıklar uyuşturucu ticareti dahil yasadışı faaliyetlerde kullanılıyor” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı, Bitcoin‘i ve diğer kripto para birimlerini eleştirmekle kalmadı, Facebook’un dijital parası Libra’yı da hedef aldı. “Libra kısa bir süre hayatta kalabilecek veya güvenilir olmayacak. Eğer Facebook ve diğer şirketler banka olmak istiyorlarsa diğer bankalar gibi bir bankacılık lisansı talep etmeliler ve tüm düzenlemelere tabi olmalılar.” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Fed Başkanı Jerome Powell, Finansal Hizmetler Komitesi öncesi Kongre konuşması sırasında Facebook’un kripto parası Libra hakkında önemli açıklamalar yapmıştı. Powell, Facebook’ın kripto parasının gizlilik, kara para aklama ve finansal istikrar konularında ciddi endişelere yol açtığını ifade etmişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar