Yükleniyor...

ABD Başkanı Donald Trump’tan Bitcoin ve Libra Açıklaması!

Kripto para dalgası ABD Başkanı Donald Trump'a ulaştı, ancak Trump'tan kripto paralar için yeşil ışık çıkmadı.

ABD Başkanı Donald Trump Bitcoin ve Libra Açıklaması

Kripto para dalgası ABD Başkanı Donald Trump’a ulaştı, ancak Trump’tan kripto paralar için yeşil ışık çıkmadı. Trump, attığı bir dizi tweet’le Bitcoin’i, diğer kripto para birimlerini ve Libra’yı sert bir dille hedef aldı.

Trump, attığı ilk tweet’inde “Bitcoin ve diğer kripto paraların taraftarı değilim. Regüle edilmemiş kripto varlıklar uyuşturucu ticareti dahil yasadışı faaliyetlerde kullanılıyor” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı, Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini eleştirmekle kalmadı, Facebook’un dijital parası Libra’yı da hedef aldı. “Libra kısa bir süre hayatta kalabilecek veya güvenilir olmayacak. Eğer Facebook ve diğer şirketler banka olmak istiyorlarsa diğer bankalar gibi bir bankacılık lisansı talep etmeliler ve tüm düzenlemelere tabi olmalılar.” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Fed Başkanı Jerome Powell, Finansal Hizmetler Komitesi öncesi Kongre konuşması sırasında Facebook’un kripto parası Libra hakkında önemli açıklamalar yapmıştı. Powell, Facebook’ın kripto parasının gizlilik, kara para aklama ve finansal istikrar konularında ciddi endişelere yol açtığını ifade etmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x