Yükleniyor...

ABD Başkanı Joe Biden’ın 2023 Bütçe Teklifinde Kripto Para Vurgusu

ABD Başkanı Joe Biden, 2023 mali yılı için bütçe teklifini sundu.

biden 2

ABD Başkanı Joe Biden, 2023 mali yılı için bütçe teklifini sundu.

Biden ve yönetimi, 2032 yılına kadar ilave 11 milyar dolar gelir yaratacağını söylediği dijital varlıklarla ilgili kuralları modernize etmeye çalışıyor. Ek olarak fidye yazılımları ile mücadele etmek ve “kripto para biriminin kötüye kullanımı” engellemek için Adalet Bakanlığı’nın bütçesini 52 milyon dolar artırmayı planlıyor.

Yönetimin güncellemek istediği dijital varlık kuralları arasında dijital varlıkları içerecek şekilde piyasaya göre değerlendirme kurallarını değiştirmek, yabancı dijital varlık hesaplarının belirli vergi mükellefleri tarafından rapor edilmesini zorunlu kılmak, finansal kurumlar ve kripto komisyoncuları tarafından bilgi rapor edilmesini sağlamak, menkul kıymet kredilerini vergiden muaf olarak ele almak ve diğer varlık sınıflarını dahil etmek yer alıyor.

Biden yönetimi, kuralların modernleştirilmesinin 2023 ve 2032 yılları arasında yaklaşık 11 milyar dolar gelir getireceğini ve dijital varlıklara pazara göre değerlendirme kurallarının uygulandığı ilk yıldan itibaren 4,8 milyar dolardan fazlasının geleceğini tahmin ediyor.

Teklif ayrıca, “daha ​​fazla temsilci, gelişmiş müdahale yetenekleri ve güçlendirilmiş istihbarat toplama ve analiz yetenekleri” için Adalet Bakanlığı bütçesini 52 milyon dolar artırmayı planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner