Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanı Yellen’ın Kripto Varlıklar Hakkındaki Konuşması Merakla Bekleniyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bugün kripto varlıklar hakkında konuşacak.

abd hazine bakani yellenin kripto varliklar hakkindaki konusmasi merakla bekleniyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bugün kripto varlıklar hakkında konuşacak.

Yellen, bugün Amerikan Üniversitesi’nde kripto varlıklar hakkında açıklamalarda bulunacak. Yellen’ın ilk defa konuyu derinlemesine ele alacağı düşünülen konuşmada The Block, konu hakkında bilgi sahibi olan yetkililerle gerçekleştirdiği görüşmelere dayanarak Yellen’ın neler hakkında konuşabileceği hakkında bazı konu başlıkları sıraladı.

Yellen’ın konuşmasının öncelikle mevcut yasal yetkileri vurgulayacağı tahmin ediliyor:

“Birçok durumda, düzenleyicilerin bu hedefleri desteklemek için kullanabilecekleri yetkileri vardır ve Hazine bu çabaları desteklemektedir. Boşluklar olduğu ölçüde, potansiyel düzenleyici eylemlerin ve yasal değişikliklerin değerlendirilmesi de dahil olmak üzere politika önerilerinde bulunacağız.”

Diğer taraftan Yellen’ın stablecoinler hakkında konuşması beklenmiyor. Ancak velayet ve vergi bildirimine odaklanabileceği belirtiliyor:

“Müşteri varlıklarını elinde bulunduran firmalar, bu varlıkların kaybolmamasını, çalınmamasını veya müşterinin izni olmadan kullanılmamasını sağlamalıdır. Ve vergi mükellefleri, gelirlerini IRS’ye bildirmek için ihtiyaç duydukları bilgilere sahip olmaları için hisse senedi ve tahvil işlemleri için aldıkları dijital varlık işlemlerinde aynı türde vergi raporlaması almalıdır.”

Ek olarak Yellen’ın hazinenin inovasyona verdiği desteği ödeme hızı, maliyeti ve kapsayıcılığı gibi konular ile vurgulaması bekleniyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x