ABD Hazine Bakanlığı, Stablecoin'leri Görüşmek Üzere Finansal Hizmetler Yöneticileri ile Bir Araya Geldi • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanlığı, Stablecoin’leri Görüşmek Üzere Finansal Hizmetler Yöneticileri ile Bir Araya Geldi

ABD Hazine Bakanlığı yetkilileri, stablecoin’lerin risk ve avantajlarını tartışmak üzere banka ve diğer kuruluşların yöneticileri ile bir araya geldi.

abd hazine bakanligi stablecoinleri gorusmek uzere finansal hizmetler yoneticileri ile bir araya geldi

ABD Hazine Bakanlığı yetkilileri, stablecoin’lerin risk ve avantajlarını tartışmak üzere banka ve diğer kuruluşların yöneticileri ile bir araya geldi. 

Reuters tarafından yayımlanan bir habere göre Hazine Bakanlığı, finansal hizmetler yöneticileri ile stablecoin’leri tartışmak üzere bir görüşme yaptı. Adı açıklanmayan üç kaynağa atıfta bulunulan haberde, potansiyel düzenlemelerle ilgili olan konulara değinildiği kaydedildi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynakların aktardığına göre Hazine yetkilileri, talebin belirgin bir şekilde arttığı durumda stablecoin’lerin doğrudan gözetime ihtiyacı olup olmayacağı, çok sayıda insanın aynı anda stablecoin’leri nakite çevirmeye çalıştığında sorun yaşanıp yaşanmayacağını ve stablecoin’lerin geleneksel varlıklarla desteklenmesi gerekip gerekmediğini değerlendirmek üzere yöneticilere bir takım sorular yöneltti. 

Bununla birlikte, stablecoin’lerin nası kullanabileceği, yapılandırılabileceği ve güvenlik endişelerini gidermek için yeterli düzenleyici çerçeveye sahip olup olmadığı ele alındı. 

Kaynak, yetkililerin bilgi topluyor gibi göründüğünü söylerken, kendilerine olası düzenleyici hamleler hakkında bilgi vermediğini söyledi. 

Söz konusu görüşmeyi Hazine sözcüsü John Rizzo da doğruladı. Rizzo departmanın “stablecoin’lerin kullanıcılar, piyasalar veya finansal sistem için potansiyel yararlarını ve risklerini” incelerken, “çok çeşitli paydaşlarla buluştuğunu” belirtti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x