Yükleniyor...

ABD Hazinesi, IRS’in Kripto Madencilerini Komisyoncu Olarak Kabul Etmeyeceğini Yineledi

ABD Hazine Bakanlığı, bir grup senatöre gönderdiği mektupta IRS'in kripto madencilerini, stake yapanları veya kod yazanları komisyoncu olarak kabul etmeyeceğini yineledi.

abd hazinesi irsin kripto madencilerini komisyoncu olarak kabul etmeyecegini yineledi 6

ABD Hazine Bakanlığı, bir grup senatöre gönderdiği mektupta IRS’in kripto madencilerini, stake yapanları veya kod yazanları komisyoncu olarak kabul etmeyeceğini yineledi.

Bakanlık, Cuma günü bir grup senatöre mektup gönderdi. Mektupta kripto madencilerinin ve stake eden kişilerin borsalar için uygulanacak vergi raporlama yükümlülüklere tabi olmayacağını söyledi.

Bilindiği gibi çok tartışılan altyapı tasarısı, komisyoncu tanımını genişleterek, doğrudan müşterilerle iş yapmayan madenciler ve stake yapanları da vergi raporlaması beklenen gruplar arasına dahil etmişti. Söz konusu mektup, bu gruplarda yer alan kişilere aşırı vergi yükleri getireceğine dair endişeleri ele alıyor. 

Tasarı, brokerlerın müşteriler ve onların işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi toplamasını gerektiriyor. Ancak Hazine’nin mektubu, söz konusu genişletilmiş tanımın bu bilgileri halihazırda toplayan taraflarla (kripto varlık alım satım platformları gibi) sınırlı olacağını söylüyor.

Tasarı ile bu tür belirlemeler, Hazine Bakanlığı’na bırakılmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner