ABD Hazinesi, Yaptığı İncelemede Kripto Endüstrisinden Söz Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Hazinesi, Yaptığı İncelemede Kripto Endüstrisinden Söz Etti

ABD Hazinesi, 2021 yılındaki yaptırımların bir incelemesini yayınladı.

abd 2

ABD Hazinesi, 2021 yılındaki yaptırımların bir incelemesini yayınladı. İncelemede kripto bir tehdit olarak vurgulansa da ayrıca kripto topluluğu ile etkileşim kurulması gerektiği de ifade edildi.

Hazine’nin Yabancı Varlık Kontrol Ofisi tarafından yönetilen ABD yaptırım programı, 11 Eylül’den bugüne önemli adımlar arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İnceleme bazı noktalarda aşırı veya kötü hazırlanan yaptırım programlarının güveni azalttığına yönelik endişeleri dile getirdi.

Kripto varlıklar, uzun süredir yaptırımlardan kaçınmanın bir alanı olarak gösteriliyor. Hazinenin incelemesinde de bu duruma atıfta bulunuldu:

“Dijital para birimleri, alternatif ödeme platformlar ve sınır ötesine yapılan ödemeleri gizlemek gibi yapılan teknolojik yenilikler, Amerikan yaptırımlarının etkinliğini azaltıyor. Bu teknolojiler kötü niyetli kişilerin finansal sistem dışında fon tutmasına ve para transfer etmesine olanak sağlıyor. Ayrıca doların küresel rolünü azaltmayı amaçlayan yeni finans sistemi kurmaya çalışan rakiplerimizin de güçlenmesine neden oluyor. Bu durum kontrol altına alınmadığı takdirde, kripto varlıkların ödeme ve ödeme sistemlerinin yaptırımlarımızın etkinliğine zarar verme riskinin farkındayız”

Hazine, kriptoyu bir tehdit olarak görmesine karşın, bunu kriminalize etmek yerine, bu sektörler ilgili adımlar atılması gerektiği vurgulandı:

“Hazine, dijital varlıklar ve hizmetler alanındaki kurumsal bilgi ve yeteneklerini derinleştirmeye yönelik yatırımlar yapmalıdır”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x