Yükleniyor...
Sponsored

ABD İstihdam Verileri Sonrası Bitcoin, 37.000 Doları Korumaya Çalışıyor

Bitcoin, 38.

abd istihdam verileri sonrasi bitcoin 37 000 dolari korumaya devam ediyor

Bitcoin, 38.000 doları geri almaya çalışırken spot işlem hacmi azalmaya devam ediyor. ABD istihdam verileri, Bitcoin’de ufak bir geri çekilmeye neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin dün akşam saatlerinde yeni bir düşüş başlattı. %4’ten fazla gerçekleşen düşüş, Facebook’un hayal kırıklığı yaratan çeyrek raporunun ardından geldi. META hisseleri, %25 gibi büyük bir düşüş yaşadı.

Ardından Amazon ve Snap’in üçüncü çeyrek raporlarının olumlu gelmesi ile şirketler, %20’ye varan yükselişler yaşarken, teknoloji hisselerindeki satışlar da hafifledi. Bu olumlu atmosferin ardından, Bitcoin’de satış baskısı azaldı ve kayıplarının bir kısmını geri almayı başardı ve 38.000 doları yeniden test etti.

Bitcoin için destek 35.000, direnç ise 40.000 dolar civarında yer alıyor. Diğer taraftan çoğu teknik gösterge nötr görünüyor, ki bu da BTC’nin dar bir fiyat aralığında kalabileceği anlamına geliyor.

Spot işlem hacmi ise azalmaya devam ediyor. Veri sağlayıcı CryptoCompare’e göre, büyük kripto varlık alım satım platformlarındaki Ocak ayı spot işlem hacmi, Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı. 

ABD İstihdam Verileri Bir Miktar Düşüş Getirdi

Diğer taraftan ABD’nin yayınladığı istihdam verileri, Bitcoin’de bir miktar düşüş yarattı. Açıklama öncesi 38.000 dolar civarında işlem gören Bitcoin, verilerin ardından 37.300 dolara çekildi. ABD tarım dışı istihdam verisi, beklentileri aşarak 467.000 olarak açıklandı. İşsizlik oranı ise bir miktar yükselerek %4’e ulaştı.

Bitcoin yayın saati itibariyle 37.401 dolar seviyesinden işlem görüyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x