ABD Kongresi, Bitcoin Madenciliğinin Çevresel Etkileri Hakkında Bir Toplantı Hazırlığında • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Kongresi, Bitcoin Madenciliğinin Çevresel Etkileri Hakkında Bir Toplantı Hazırlığında

ABD Kongresi’nin bir alt komitesinin, Bitcoin madenciliğinin çevresel etkilerini incelemek için bir toplantı hazırlığında olduğu bildirildi.

abd kongresi bitcoin madenciliginin cevresel etkileri hakkinda bir toplanti hazirliginda

ABD Kongresi’nin bir alt komitesinin, Bitcoin madenciliğinin çevresel etkilerini incelemek için bir toplantı hazırlığında olduğu bildirildi. 

The Block’ın üç kaynağa atıfta bulunarak paylaştığı haberde, Kongre’nin Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturmalar alt komitesi, Bitcoin ağının enerji kullanımı hakkında konuşmalarını dinleyecek bir tanık listesi üzerinde çalıştığı ifadesi yer aldı. Tanık listesi ve toplantının zamanı henüz belli değilken, toplantının ay sonunda gerçekleşebileceği kaydedildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çinli Bitcoin madencilerinin baskılar nedeniyle ülkeden ayrılmasının ardından, ABD ağın en büyük hash gücü haline geldi. Teksas ve Wyoming gibi eyaletler göç eden madenciler tarafından düzensiz göçler alsa da, bir dizi madencinin New York’taki eski enerji santrallerine taşınması birçoğunun dikkatini buraya yönlendirmesine neden oldu. Alt komite ile ön duruşma görüşmelerine katılan bir kaynağın aktardığına göre komite, New York Eyaletindeki son olaylar konusunda özellikle endişe duyuyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında çevre gruplarının Kongre liderlerine gözetim çağrısında bulunmasının ardından, Bitcoin hakkındaki açıklamalarıyla toplululukta öfkeye neden olan Senatör Elizabeth Warren, New York’un en büyük madencilik tesisi olan Greenidge’den faaliyetleri hakkında bir rapor istemişti. Warren’ın bu çıkışı, medyanın da ilgisini çekti ve birkaç gün sonra New York Times da bölgedeki madenciliği eleştiren bir haber yayımladı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x