Anasayfa Haberler ABD Kongresi İran’ın Kripto Para Madencilik Faaliyetlerini Engellemeye Çalışıyor

ABD Kongresi İran’ın Kripto Para Madencilik Faaliyetlerini Engellemeye Çalışıyor

İran Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Saeed Zarandi, ABD Kongresi’nin İran’ın kripto para ve Bitcoin (BTC) madenciliğine erişimini durdurmak için çalıştığını iddia etti.

Zarandi’ye göre ABD Kongresi, kripto paraları yaptırımları ve kara para aklamayı ortadan kaldırmak için bir araç olarak görüyor ve bu nedenle İran’ın mevzuatına aykırı hareket ederek erişiminin önüne geçmek istiyor.

Kripto paraların İran’da gri alanda kaldığını belirten Zarandi, İran Bankanlıkları’nın kripto paralar konusunu ve İran’daki kullanımlarını netleştirmek için İran Merkez Bankası’yla birlikte çalıştıklarını söyledi.

2018’in Aralık ayında, ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi İran’ın kripto paralar dahil olmak üzere yasadışı finansmanını hedefleyen yaptırımları kabul etti.

İran Merkez Bankası, Ocak ayının sonunda Tahran’da düzenlenen konferansla ulusal kripto para projesi PayMon’u detaylarıyla birlikte duyurmuştu. İran’ın kripto para projesi her ne kadar Venezuela’nın ulusal kripto parası Petro’ya teorik olarak benzer olsa da, bu yeni para birimi, ödeme, büyük çekiş gücü elde etmiş gibi görünmüyor.

Ocak ayının sonunda, İran Merkez Bankası Tahran’da düzenlenen bir konferansta ulusal kripto para birimi için planlarını açıkladı. PayMon, Venezuella’nın Petro’suna teorik olarak oldukça benzer bir yapıda ve değeri altına dayalı.

En Güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
48.964,300.47%