Yükleniyor...

ABD, Libra’nın Bitcoin’den Daha Büyük Bir Tehdit Olduğunu Düşünüyor!

Facebook'un dijital parası Libra'ya dönük eleştiriler gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Facebook Libra

Facebook’un dijital parası Libra’ya dönük eleştiriler gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Messari CEO’su Ryan Selkis’e göre, Facebook’un Libra’sı ABD doları için gerçek bir tehdit çünkü Libra’nın değeri birçok uluslararası para birimine sabitlenecek. Selkis, ABD hükümetinin Libra’yı Fed’in dolar üzerindeki etkisini ortadan kaldıracağı görüşünde.

Bloomberg’e verdiği röportajda bunları dile getiren Selkis, Libra’nın eleştirilerle dikkatleri üzerine çekmeye devam edeceğini, sosyal medya devinin politik döngünün yanlış tarafında olduğunu söyledi.

Facebook’un finans sektörüne girmesinden dolayı ABD hükümetinin huzursuz olduğuna dikkat çeken Selkis, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) geçtiğimiz günlerde gizlilik ihlalleri nedeniyle Facebook’a 5 milyar dolar para cezası kestiğini ifade etti.

Selkis, şahsi değerlendirmelerini ABD Başkanı Donald Trump’ın Libra’yı, Bitcoin’i ve genel olarak kripto paraları hedef almasından sadece bir gün sonra geldi. Trump, attığı tweet ile kripto paraların hayranı olmadığını, Facebook gibi şirketlerin banka olmak istiyorlarsa lisans almaları gerektiğini söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x