Anasayfa Haberler ABD, Libra'nın Bitcoin'den Daha Büyük Bir Tehdit Olduğunu Düşünüyor!

ABD, Libra’nın Bitcoin’den Daha Büyük Bir Tehdit Olduğunu Düşünüyor!

Facebook’un dijital parası Libra’ya dönük eleştiriler gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Messari CEO’su Ryan Selkis’e göre, Facebook’un Libra’sı ABD doları için gerçek bir tehdit çünkü Libra’nın değeri birçok uluslararası para birimine sabitlenecek. Selkis, ABD hükümetinin Libra’yı Fed’in dolar üzerindeki etkisini ortadan kaldıracağı görüşünde.

Bloomberg’e verdiği röportajda bunları dile getiren Selkis, Libra’nın eleştirilerle dikkatleri üzerine çekmeye devam edeceğini, sosyal medya devinin politik döngünün yanlış tarafında olduğunu söyledi.

Facebook’un finans sektörüne girmesinden dolayı ABD hükümetinin huzursuz olduğuna dikkat çeken Selkis, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) geçtiğimiz günlerde gizlilik ihlalleri nedeniyle Facebook’a 5 milyar dolar para cezası kestiğini ifade etti.

Selkis, şahsi değerlendirmelerini ABD Başkanı Donald Trump’ın Libra’yı, Bitcoin’i ve genel olarak kripto paraları hedef almasından sadece bir gün sonra geldi. Trump, attığı tweet ile kripto paraların hayranı olmadığını, Facebook gibi şirketlerin banka olmak istiyorlarsa lisans almaları gerektiğini söylemişti.

“En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları