Anasayfa Bitcoin (BTC) ABD, Rusya ve Avrupa'daki "Acil Durum" Hareketliliği Bitcoin'in Yükselmesine Neden Oldu

ABD, Rusya ve Avrupa’daki “Acil Durum” Hareketliliği Bitcoin’in Yükselmesine Neden Oldu

ABD, Rusya ve Avrupa’da kritik saatler yaşanması Bitcoin ve altının yükselmesine neden oldu.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, acil koduyla Beyaz Saray’a çağırılırken, bu gelişmeden kısa bir süre sonra Rusya Devlet Başkanı Putin’in tüm randevularını iptal ederek, Savunma Bakanı Şoygu ile görüşmesi dünya basınında yankı buldu. Aynı saatlerde Avrupa Komisyonu Güvenlik Konseyi de Brüksel’de acil bir toplantıya çağrıldı.

Dünya bu sıcak gelişmelere en son 11 Eylül’de şahit olmuştu. Sosyal medyada ABD’nin İran’ı vuracağı, Trump’ın sağlık sorunu yaşadığı ve Rus denizaltı yanınında nükleer sızıntı meydana geldiği gibi birçok iddia öne sürüldü. Şok iddialar tüm dünyadaki tedirginliğin artmasına neden oldu.

Dünya başkentlerindeki olağanüstü hareketlilik sonrası Bitcoin ve altının birlikte yükselmesi büyük dikkat çekti. Hareketliliğin ortaya çıktığı saatlerde altın fiyatı 1392 dolardan 1421 dolara kadar yükseldi. Bitcoin fiyatı ise 10.050 dolardan 10.904 dolara kadar çıktı.

Bitcoin Fiyatı

Nitekim bir müddet sonra dünya başkentlerindeki hareketliliklerin nedenleri bir bir belli oldu.

ABD’de Başkan Yardımcısı Pence’in, Başkan Trump’ın sağlık sorunu yaşaması üzerine Beyaz Saray’a çağrıldığı iddiası Beyaz Saray tarafından yalanlandı. Putin’in Savunma Bakanı Şoygu ile yaptığı olağanüstü toplantının ise Norveç yakınlarında içinde yangın çıkan ve 14 askerin öldüğü olayla ilgili olduğu anlaşıldı. AB’deki hareketliliğin de AB Komisyon Başkanlığı seçimleri için yaşandığı öğrenildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları