Yükleniyor...

ABD Senatörleri, Banka Düzenleyicisini Kripto Konusunda Uyardı

ABD senatörleri, Para Birimi Denetleme Bürosu'nu (OCC) kripto paralar konusunda uyardı.

senato

ABD senatörleri, Para Birimi Denetleme Bürosu’nu (OCC) kripto paralar konusunda uyardı.

Senatörler, OCC’den ülke içerisinde kaç bankanın kripto para sektörüne dahil olduğu hakkında da sorular yöneltti.

ABD Senatörleri, OCC’yi Uyardı

ABD Senatörleri Elizabeth Warren, Bernie Sanders, Richard Durbin ve Sheldon Whitehouse, OCC’den kripto yorumlayıcı belgeleri iptal etmesini istedi. Bu belgeler, bankaların kripto faaliyetlerine nasıl dahil olduğunu ve bunlara izin vermeyi içeriyor.

warren

Senatörler, düzenleyiciye gönderdikleri mektupta, düzenleyicinin bankalara kripto saklama hizmetleri sağlamasına olanak sağlayan belgelerin yayınlanmasından endişe duyduklarını dile getirdi.

“Kripto para birimlerinin bankalara ve müşterilerine sunduğu riskler göz önüne alındığında OCC Yorumlayıcı Belgeleri 1170, 1172, 1174 ve 1179’u geri çekmenizi ve tüketicileri yeterince koruyan kapsamlı bir yaklaşım geliştirmek ve bankacılık sisteminin güvenliğini sağlamak için Federal Rezerv ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu ile koordineli bir biçimde çalışmanızı rica ediyoruz”

OCC, bu belgeleri Brooks’un düzenleyici kurumu yönettiği Temmuz 2020 ila Ocak 2021 arasında yayınladı. O dönemde yayınlanan bu belgeler, kripto endüstrisine girişi hızlandırmıştı.

Senatörler, son kripto çöküşünün geleneksel bankacılık sektörüne tesir etme imkanı olmadığının belirtilmesine karşın finansal sistem ve yatırımcılar üzerindeki risklerin azaltılması için daha sıkı önlemler alınması gerektiğini belirtti.

Senatörler ayrıca, kaç bankanın kripto faaliyetine katılmak için onay aldığını ve bu bankaların ne tür hizmetler verdiğini öğrenmek için çağrıda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner